LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjidhet kreu i ri i KLP/ Ja kush e zëvëndëson Gent Ibrahimin

28 Mars 2022, 10:24, Aktualitet CNA

Alfred Balla është zgjedhur sot në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Balla zëvëndëson Gent Ibrahimin, të cilit i ka mbaruar mandati.

Alfred Balla është votuar unanimisht nga 10 kolegët e tjerë të tij.

Emërimi i tij është bërë në mbledhjen e sotme të KLP, e cila u zhvillua në prezencë të anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, si dhe të përfaqësuesve nga Ministria e Drejtësisë, Prokurori i Përgjithshëm dhe Programit OPDAT./CNA.al

Lajmet e fundit nga