LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Rama fle në SHBA dhe zgjohet në Vermosh/ "Kryeministri mes bardhësisë"

5 Dhjetor 2021, 08:36, Politikë CNA
Foto-Rama fle në SHBA dhe zgjohet në Vermosh/ "Kryeministri mes

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në SHBA, por zgjohet në Vermosh.

Rama e ka nisur ditën me bardhësinë e Vermoshit, duke shpërndarë në rrjete sociale, foto, nga fshati turistik, i mbuluar me borë.

?Mirëmëngjes dhe me Vermoshin që dëborën e ka ?si të shpisë? , ju uroj një pushim të këndshëm në këtë të diel?, shkruan Rama në rrjete sociale.

Ndërkohë nuk kanë munguar, sugjerimet por edhe kritikat nga qytetarët.

Duke qenë se Vermoshi është një nga zonat në Veri që tërheq shumë turistë, qytetarët rekomandojnë që zona të përshtatet edhe për turizmin dimëror.

Nga ana tjetër, ata shprehin edhe panikun për bllokimin e rrugëve nga bora dhe izolimin e fshatit.

?Padyshim që duhet zhvilluar edhe turizmi dimëror, duhet pistë skijimi në Vermosh, Lepushe apo Theth, se jemi shumë larg nga fqinjët. Do e ndihmonte shumë ekonominë e zonave se vetëm vera nuk mjafton për vazhdimësi?..

Në të gjith botën gëzohen me këtë lloj bukurie natyrore, por jo ne shqiptarët, sepse kur bie bore izolohet i gjithë vendi, bllokohen rrugët, ikin dritat, s?ka ujë të pishëm e të tjera probleme që i dimë të gjithë?, shkruajnë qytetarët në rrjetin social të Ramës.

Nuk mungojnë edhe akuzat për propagandë, pasi sipas qytetarëve, realiteti është ndryshe nga ai që deklaron Kryeministri.

?Mirëmëngjesi për Vermoshin, sa bukur z kryeministër, je i vetmi politikan në botë që bën aktorin, mjekun, shkencëtarin e të gjitha me radhë, ku është MInistri i Turizmit, apo ju keni marrë rolin e udhërrefyesit tani. Bukur se propagandën e kemi në gjak e punë hiç, po meqë po shkon pyeti pak ata njerëz sa vështirësi heqin për t?i mbajtur ato biznese atje, se i ke mbyt me taksa?, shkruhet në një tjetër koment në rrjetin social të kryeministrit./CNA.al

Lajmet e fundit nga