LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takohet me përfaqësues të industrisë automotive në SHBA/ Mundësi bashkëpunimi

4 Dhjetor 2021, 18:02, Politikë CNA
Rama takohet me përfaqësues të industrisë automotive në

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës ?Automation Alley? në Shtetet e Bashkuar të Amerikës.

Ai është takuar me përfaqësues të industrisë automotive amerikane, që sipas kryeministrit janë të interesuar për investime në Shqipëri.

Sipas Ramës një grupi i ?Automation Alley? do të vijë në Shqipëri për të parë mundësinë e bashkëpunimit dhe mundësinë që do të krijojë nisma ?Bllkani i Hapur?

?Sot u mikprita nga një grup përfaqësuesish të kësaj bote të mirënjohur të industrive automatike amerikane, folëm për oportunitet që ofron Shqipëria dhe gjetëm interes për të dëgjuar më shumë dhe ramë dakord një mision të tyre për të parë nga afër dhe për të kuptuar më mirë se çfarë ndodhë me Ballkanin e Hapur, për një treg më të mirë dhe më të hapur dhe për një pozicion më të favorshëm për investimet e huaja?, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga