Connect with Us

Tenderi i uniformave të policisë/ SPAK jep pretencën për të akuzuarit

Aktualitet

Tenderi i uniformave të policisë/ SPAK jep pretencën për të akuzuarit

Publikuar

-

/
#cnanews #cnalajme #citynews #citynewslajme #cnaal #lajmecna #lajme #politikecna #cnapolitike #cnaeditorial #cnashowbizz #showbizcna #cnaopinion #opinioncna

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka dhënë pretencën për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme sa i takon tenderit të uniformave të policisë.

SPAK ka kërkuar 1 vit e 6 muaj me gjykim të shkurtuar për:

Edlira Naqellari

Flutura Cerkezi

Ani Omuri

Klevis Hasani

Kreshnik Bejkaj

Fatmir Demneri

Mariglen Buzali

Gezim Mingaj

Anisa Bogdani

Aurora Mulla

Kujtojmë se SPAK bëri publik përfundimin e hetimeve në muajin korrik. Bëhet fjalë për një tenderin e uniformave që kap vlerën e rreth 28 milionë eurove.

LEXO EDHE:  “Kur të rrethohet Gjiri i Lalëzit do të ndryshojë historia”/ Përparim Kabo “shpërthen” ndaj klasës politike

Tenderi është dhënë në kohën kur Ministria e Brendshme drejtohej nga Sandër Lleshaj, ndërsa është kallëzuar në vitin 2020 nga Grupi Parlamentar Demokrat, përkatësisht nga Myslim Murrizi dhe Halit Valteri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha ‘non grata’ në Korçë/ Demokratët e presin me protesta

Publikuar

-

Nga

cna politike aktualitet lajme

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, pas dështimit të takimit në Patos, ku u detyrua të kthehej në rrugë, ka shkuar pasditen e sotme në Korçë.

Basha është pritur me protesta, ku qindra demokratë kanë dale më pankarta në rrugë duke i treguar se është i padëshiruar.Për më shumë tregojnë pamjet më poshtë të siguruara nga CNA.al


LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Raporti/ Gjimnazi Raqi Qirinxhi në Korçë, një ndër shkollat më të mira në vend

Publikuar

-

Nga

cna aktualitet

Gjimnazi Raqi Qirinxhi në Korçë, është renditur ndër shkollat më të mira në të gjithë vendin. Sipas Raportit publik mbi arritjet e nxënësve MSh 20211, gjimnazi Raqi Qirinxhi është renditur në vendin e 14 mes 380 shkollave publike në rang vendi sipas Mesatares së MSH për 4 provime.

Gjithashtu është renditur e teta në rang vendi mes shkollave publike sipas VKM, mesatares se 3 viteve  plus Maturës Shtetëore.

Lajm shumë i bukur, por i pritshëm për të gjithë shkollën , nxënësit, prindërit e mësuesit.Sipas RAPORTIT  PUBLIK MBI ARRITJET E NXËNËSVE MSH 2021, kemi arritur të renditemi në VENDIN E 14-TË  mes 380 shkollave publike në rang vendi sipas Mesatares së MSH për 4 provimet dhe në VENDIN E 8-TË në rang vendi mes 380 shkollave publike sipas VKM( mesatrja e 3 viteve + MSH).

Përveçse duhet të ndjehemi krenarë për arritjet e nxënësve dhe punën e gjithsecilit, duhet të vazhdojmë të punojmë më shumë për të mbetur mes shkollave më të mira në  ZVA dhe në gjithë vendin. Faleminderit që na bëni të ndjehemi krenarë në këtë konkurrencë të fortë, por dhe që shihni larg për të ardhmen tuaj! SUKSESE GJITHMONË”, shkruhet në faqen zyrtare të gjimnazit Raqi Qirinxhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Demokratët e Patosit braktisin Bashën/ Kryetari i shkarkuar detyrohet të kthehet në rrugë

Publikuar

-

Nga

Demokratët e Patosit nuk e kanë pritur Lulzim Bashën në takimin për 31 vjetorin e themelimit të PD-së në këtë zonë.

Deklarata është bërë nga deputeti Flamur Noka, I cili në një dalje televizive tha se në orën 11:00 duhej të ishte zhvilluar takimi në Patos, por aty ishte vetëm Enkelejd Alibeaj dhe Basha është kthyer në rrugë.

LEXO EDHE:  Maskat e skaduara për personelin mjekësor/ PD kallëzon në SPAK Manastirliun

LEXO EDHE:  Maskat e skaduara për personelin mjekësor/ PD kallëzon në SPAK Manastirliun“30 demokratë ishin nga Patosi, 10 të importuar nga Mallakastra, 10 nga Lushnja dhe 10 nga Fieri, prandaj Lulzim Brava ktheu në rrugë dhe la vetëm Alibeajn ti përshëndeste këta 60 persona. Demokratët e Patosit, sot e kanë braktisur shoqatën e bravave’, u shpreh Flamur Noka./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE