LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “kryqëzon” Bashën/ Nëse ka një llum, ai është kreu i PD

21 Tetor 2021, 13:15, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në daljet e tij mediatike ditët e fundit, ka deklaruar se kërkon të pastrojë politikën nga ?llumi? i tranzicionit, duke iu referuar këtu edhe ish-ministrave të qeverisjes së djeshme të Berishës.

Në lidhje me këto deklarata të Bashës, ka ardhur sot një reagim i fortë nga ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Indrit Hoxha.

I ftuar në emisionin ?Breaking?, Indrit Hoxha ka theksuar se nëse politika shqiptare ka një ?llum?, ai është Lulzim Basha.

I pyetur se cili është ?llumi? i PD, Hoxha është shprehur ?Nëse ka një llum, ai është kryetari i partisë që po e mban peng PD-në. Ai që po i largon të gjithë. Që nga viti 2014 tha mblidhni fima për referendumin e Reformes Territoriale. Jo vetëm që nuk u bë referendum dhe nuk u dorëzuan firmat, por i dha PS mundësinë ta bëntë si donte Reformën Territoriale. Ne 2017 vrau politikisht historinë e Partisë Demokratike. Derisa erdhi në vonë tek vendimi për të përjashtuar Sali Berishën. Po çfarë janë këto vendime personale kështu. Duhet të pyesë të gjithë.?.

Ndërsa sa i takon kërkesës së Bashës për Vettingun e politikanëve, Indrit Hoxha tha se ky është vetëm një show mediatik.

?E gjitha është një show mediatik dhe fabula për të qenë prezent në publik dhe për të vazhduar pazaret me Ramën edhe për 4 vitet e ardhshme.?-deklaroi Indrit Hoxha./CNA.al

07:28 Politikë

Test Link

Test LinkBrenda kultit global të Al Kapones/ Pse gangsteri i...

Lajmet e fundit nga