LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Basha i vodhi votat Berishës”/ Indrit Hoxha tregon masakrën e vërtetë elektorale

21 Tetor 2021, 16:40, Politikë CNA

Rinumërimi i disa kutive të 25 prillit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nxorri në pah se partitë nuk i kanë marrë vota njëra-tjetrës. Numëruesit kanë abuzuar apo vjedhur vota, duke ja hequr një kandidati, dhe duke ja shtuar padrejtësisht një tjetri. Nga numërim8i del se kreu i PD Lulzim Basha rezulton me 13 vota më shumë, ndërsa ish kryeministri Sali Berisha me 21 vota më pak.

Lidhur me këtë rezultat ka reaguar edhe ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Indrit Hoxha, i cili u shpreh se është një turp që Basha i ka vjedhur votat Berishës, ndërsa shton se masakër zgjedhore ka qenë pikërisht vota e kandidatëve.

?Vota e kandidatit ka qene vertet masaker zgjedhore, Basha i paska vjedhur votat dhe Berishes, turp!?, shkruan Hoxha në Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga