Connect with Us

Me flamurin e PD-së mbi supe/ Qytetarët largojnë simpatizantin nga protesta

Aktualitet

Me flamurin e PD-së mbi supe/ Qytetarët largojnë simpatizantin nga protesta

Publikuar

-

cna lajme aktuale

Protesta e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve në vend ka nisur. Ndërkohë është shënuar edhe një incident para Kryeministrisë.

Qyetetarët dhe aktivistët nuk kanë lejuar pranë tyre një protestues, i cili kishte hedhur në supe një flamur të Partisë Demokratike.

Ata ia kanë kërkuar që të largohet, pasi sipas tyre nuk duan një politizim të protestës.

LEXO EDHE:  PD paralajmëroi protesta në Shkodër/ “Surprizon” PS, ja vendimi i papritur

“Vër flamurin kombëtar, hiqe këtë ose largohu! Mos politizo protestën” ishin thirrjet e disa prej të pranishmëve të cilët larguan qytetarin.

Bëjmë të ditur se protesta është organizuar nga shoqëria civile, dhe pa asnjë përkrahje të partive./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha tregon frikën e Bashës/ Pse u ndëshkua Belind Këlliçi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, është ndëshkuar nga kreu në detyrë i PD-së, Lulzim Basha, pikërisht për shkak të potencialit që ai ka.

Sipas Berishës, Basha e ka parë Këlliçin si një njeri që potencialisht mund t’i zinte vendin.

Belind Këlliçi iu ka përfaqësuar ju me ndëershpëri dhe dinjitetin më të madh.Së pari ai i ka qëndruar besnik traditës së tij familjare, por ju ka qëndruar besnik ju edhe në kohën kur iu bënë jashtë çdo lloj konteksti dhe arsyeje padrejtësitë më të mëdha.

Edhe kur u përjashtua nga mundësia për t’iu përfaqësuar ju në parlament, sepse kryetari e shikonte potencialisht një njeri që mund t’i zinte vendin.

Belind Këlliçi nuk u lëkund, qëndroi besnik ndaj jush. Dhe iu shndërroi në një shtyllë kryesore të opozitarizmit në Shqipëri”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Dy problemet madhore të Shqipërisë janë shpresëvrasësi Edi Rama dhe shpresëshuarsi Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në takimin e tij me të rinjtë, lideri historik i PD, Sali Berisha ka treguar se dy problemet më madhore të Shqipërisë janë shpresëvrasësi Edi Rama dhe shpresëshuarsi Lulzim Basha.

Sot dy janë problemet madhore të Shqipërisë: Shpresëvrasësi, Edi Rama dhe shpresëshuarsi pengu i tij Lulzim Basha, i cili i marrë peng merr çdo lloj vendim që i dikton pengmarrësi.O ju ka ftuar ju dhe ju fton në një betejë të pashoqe , të madhe dhe historike. Është historike për fatet e vendeve dhe kombet çmontimi i narkoshtetit. Rikthimi i besimit të shpresës tek Shqipëria. E ardhmja nuk do të ndërtohet nëse nuk janë të rinjtë. Të rikthehemi të bëjmë gjithçka, të kthjemë shpresën te të rinjtë shqiptarë, për një punësim më të madh të rinjve shqiptare”, është shprehur Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Foltorja” më e bukur e Shqipërisë/ Harxhi mesazh Ramës dhe Bashës

Publikuar

-

Nga

Harxhi mesazh demokratëve/ “Ta kthejmë PD-në në shinat ideologjike të djathta”

Ish-kandidatja për kryetare të PD-së, Edith Harxhi e ka cilësuar si “Foltoren” më të bukur, takimin që ish-kryeministri Berisha po zhvillon sot me të rinjtë demokratë në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Harxhi shkruan se “Foltorja” e Berishës ka rikthyer shpresën tek e djathta.

Po ashtu ajo i drejton një mesazh të fortë edhe kryeministrit dhe kreut të PD-së, ndërsa shkruan se “Kjo duhet të jetë ditë e rëndë sot për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën”.

Duke parë “Foltoren” më të bukur të Shqipërisë me të rinjtë e Shqipërisë mu kujtua Lëvizja Studentore e vitin 1990 kur u ngritëm fuqishëm për të rrëzuar rregjimin më të egër diktatorial në Europë.LEXO EDHE:  “Na vodhën votat”/ Grida Duma nuk ndalet me akuzat

LEXO EDHE:  Ndryshon strategjia e opozitës/ Zbardhet vendimi i grupit të PD

Kjo ngjarje sot më ka mbushur me shpresë dhe energji pozitive sepse çfardo që të bëjë Edi Rama për ti larguar këta të rinj nga Shqipëria, ata përsëri e gjejnë shpresën tek e djathta shqiptare që do të rimëkëmbet me shpejtësi. Kjo duhet të jetë ditë e rëndë sot për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën.

Unë jam këta të rinj sot! Këta janë shpresa jonë e munguar gjithë këto vite.

Ta bëjmë PD shpresëdhënëse përsëri!”-shkruan Harxhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE