LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në Kosovë/ Vuçiç mesazh NATO-s: Do presim vetëm 24 orë

27 Shtator 2021, 07:40, Kosova & Bota CNA

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar me tone mjaft të forta në lidhje me situatën në Veri të Kosovës.

Në një prononcim për mediat serbe, Vuçiç ka zbuluar skenarin e tij në rast se situata në Veri të Kosovës shkon në konflikt.

Presidenti serb, ka thënë se nëse preken serbët e Kosovës atëhere do të presë vetëm 24 orë ndërhyrjen e NATO-s.

?Ne do të presim për 24 orë për të reaguar NATO, ose Serbia do të reagojë dhe nuk do të lejojë atë që ndodhi në 1995 ose 2004,?-tha Vuçiç

Në rast të kundërt, Vuçiç thotë se Serbia do të reagojë dhe nuk do të lejojë të ndodhin rastet e 1995 apo 2004.

Për Presidentin, trupat serbe deri më tani nuk ka hyrë në territorin e Kosovës, por vetëm është ngritur gatishmëria./CNA.al

Lajmet e fundit nga