LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përfundon intervistimi/ BKH përzgjedh 75 kandidatët, pritet t’i nënshtrohen Testit të Poligrafit

2 Gusht 2021, 10:44, Aktualitet CNA
Përfundon intervistimi/ BKH përzgjedh 75 kandidatët, pritet

Byroja Kombëtare e Hetimit ka përfunduar intervistimin e 163 kandidatëve, që kanë garuar për agjentë të BKH.

Janë përzgjedhur 75 kandidatë ndërkohë që kanë mbetur edhe 32 vende të lira.

Kandidatët e përzgjedhur do t?i nënshtrohen Testit të Poligrafit. Testi i Poligrafit fillon në datën 9 Gusht. Për vendin, datën dhe orën e zhvillimit të Testit të Poligrafit dhe udhëzime të hollesishme do të njoftoheni me e-mail.

Gjithashtu kandidatët do të duhet të plotësojnë deklaratën për kontrollin e figurës si dhe deklaratën e pasurive dhe interesave private të kandidatit për pozicione të ndryshme në institucionet e sistemit të drejtësisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga