LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të ngujuar në kampin e ferrit në Al Hol/ Mbërrijnë në Rinas, 5 gra dhe 14 fëmijë

1 Gusht 2021, 06:25, Aktualitet CNA
Të ngujuar në kampin e ferrit në Al Hol/ Mbërrijnë

Pesë  gra shqiptare dhe 14 fëmijë që jetonin prej vitesh në kampin famëkeq të ?Al Holit? në Siri, kanë mbërritur sot në aeroportin?Nënë Tereza?, ku janë pritur nga kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit e ka përkufuzuar si një lajm të mirë mbërritjen e grave dhe fëmijëve që gjendeshin në Siri.

Ndër të tjera kryeministri Rama ka njoftuar sot se pritet të zhvillohet edhe një operacion tjetër për t?u zhvilluar, për të shkëputur nga kampi i ferrit Al Hold he gra e fëmijë të tjerë.

Është një ngjarje pozitive por sdo ndalemi këtu ka dhe një operacion tjetër për të zhvilluar me një numër që ende nuk e dimë saktësisht sepse është një punë terreni për të gjetur personat në ato vrima të zeza ku gjenden por llogarisim një numër pak a shumë të njëjtë me këtë të sotmin në mos pak më të vogël.

Gjysma tani është marrë dhe është në vendin tonë, një rol të rëndësishëm ka dhe struktura e antiterrorist në ministrinë e brendshme dhe në policinë e shtetit. Cuci e ka ndjekur operacionin prej muajsh ka bërë dhe një vizitë në Bejrut ku ka folur me gjeneralin abas. Ky është një zotim i gjallë që kur është shfaqur ky problem, po e mbajmë zotimin me këmbëngulje dhe do e mbajmë?,  ka thënë Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga