LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

31 Korrik 2021, 18:46, Aktualitet CNA
Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë

Prej disa ditësh Vlora është e rrethuar nga zjarret.

Përveç Radhimës, zonën pranë Orikumit, Selenicën, gadishulli i Karaburunit ka tre ditë që digjet.

Këta janë pamjet gjatë pasdites së sotme në Karaburun siguruar nga CNA.al, ku vatrat e zjarrit duket se do ndalen vetëm pasi të arrijnë në bregun e detit.

Zjarret që kanë rënë në gjithë zonën janë të qëllimshme dhe më së shumti janë vendosur nga barinjtë që ripërtërijnë kuotat e bagëtive./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga