Tërheqja masive e anëtarëve të kryesisë së PD në Korçë/ Andi Përmeti: Vendim i duhur

27 Korrik 2021, 09:37, Politikë CNA
Tërheqja masive e anëtarëve të kryesisë së PD

Ditën e sotme, anëtarët e kryesisë së PD në Korçë kanë dhënë dorëheqjen, duke shprehur kundërshtinë e tyre ndaj kreut të PD Lulzim Basha.

Në krah të këtij vendimi ka qenë dhe ish deputeti Andi Përmeti, i cili përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar duke u shprehur se ky është një vendim i duhur dhe se ky duhet të jetë një reagim kombëtar për të braktisur lidershipin e korruptuar të PD.

?Reagimi gjithmone ka filluar nga Korca!

Edhe pse me 4 vite vonese sot, shume drejtues te PD Korce kane marre vendimin e duhur duke thene publikisht te verteten. Uroj reagimin te jete kombetar sepse vetem duke e braktisur lidershipin e korruptuar te PD, vetem duke i thene qytetareve te verteten per marredhenien e tij me Ramen mund te forcojme opoziten dhe te krijojme shprese dhe fryme per largimim e Rames?, shprehet Përmeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga