Connect with Us

Një arkë me peshk, 2 mijë euro për një vend pune/ Rovena Voda ankimon vendimin e gjykatës

Kronika

Një arkë me peshk, 2 mijë euro për një vend pune/ Rovena Voda ankimon vendimin e gjykatës

Publikuar

-

Largohet nga detyra zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda

Ish-zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda ka ankimuar vendimin e Shkallës së Parë që e la atë në masën e sigurisë “Arrest shtëpie” nën akuzën e “Ushtrimit të ndikimit të paligjshëm”.

Voda pretendon se nuk ka asnjë kusht ligjor për të qenë në masë sigurie, pasi s’ka asnjë rrezik largimi, prishje të provave.

Kujtojmë se GJKKO la në ‘arrest shtëpie’ në mungesë Rovena Vodën më 13 korrik pas përgjimeve, për ish-zv.ministren e Brendshme Rovena Voda dhe dy gra të tjera që ndikuan për të fituar një vend pune në Ministri.

LEXO EDHE:  Shpërndanin heroinë në Durrës/ Arrestohet një person, në kërkim një tjetër

Prokuroria thotë se ka provuar që Voda ka marrë para dhe të mira materiale nga Majlinda Hasani dhe Florida Beu.

Nga përgjimet del dhe momenti kur Majlinda Hasani dhe Florida Beu flasin për paratë, për shumën që do t’i japin Vodës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

I dënuar në Itali me shtatë vite burg/ Prangoset në Durrës 42-vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 42-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga nga policia e Durrësit, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Mësohet se strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve mes ZQK Interpol Tirana, bënë të mundur kapjen dhe arrestimin me qëllim ekstradimin drejt Italisë të shtetasit Julian Mandija, 42 vjeç, banues në Durrës.

LEXO EDHE:  Sërish kokainë në kontenierët e bananeve nga Ekuadori/ Arrestohet babai i Arbër Çekajt

LEXO EDHE:  Aksidentoi për vdekje 45 vjeçarin/ Gjykata merr vendimin për Ankela MulletinSipas burimeve zyrtare, ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit në Aquila/Itali e ka dënuar me 7 vjet e 4 muaj burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me dokumente false drejt Italisë/ Tre persona ndalohen në Rinas

Publikuar

-

Nga

cna lajme, cna aktualitet

Policia Kufitare Rinas, në kuadër të masave të shtuara për goditjen e paligjshmërisë, ka parandaluar dhe goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve.

Tre persona kanë rënë në pranga si dhe janë sekuestruar dokumenta të falsifikuara, që përdoreshin nga këta shtetas për të kaluar kufirin në mënyrë të jashtëligjshme.

Në kohën që kanë kaluar për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, shtetasit P. C, A. K, dhe E. H, të cilët do të udhëtonin me linjën ajrore, me destinacionin “Bolonja”, janë konstatuar me problem.

LEXO EDHE:  Kukës, arrestohet i kërkuari nga drejtësia zvicerane

LEXO EDHE:  Sërish kokainë në kontenierët e bananeve nga Ekuadori/ Arrestohet babai i Arbër ÇekajtGjatë kontrollit të ushtruar ndaj këtyre shtetasve, Policia gjeti dhe sekuestroi 3 letërnjoftimi italiane, 3 patenta italiane si dhe 3 dokumenta shëndetësore italiane, të dyshuara të falsifikuara.

Në vijim të veprimeve, janë arrestuar në flagrancë shtetasit P. C., 25 vjeç, A. K., 19 vjeç dhe E. H., 22 vjeç, të tre banues në Tiranë, për veprat penale “Falsifikimit të letërnjoftimeve, të pasaportave ose të vizave” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, të kryera në bashkëpunim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Adriatik Llalla në arrati/ Gruaja e tij i tregon gishtin e mesit gazetarëve

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla u dënua sot me vendim të formës së prerë me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike nga Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit.

Pas këtij vendimi shumë gazetarë janë shfaqur para derës së shtëpisë së tij.Kjo ka acaruar familjarët e tij, ku gruaja teksa dilte nga makina e saj së bashku me fëmijët u ka ngritur gazetarëve gishtin e mesit, si për t’i treguar që ta lënë të qetë.

LEXO EDHE:  Aksidentoi për vdekje 45 vjeçarin/ Gjykata merr vendimin për Ankela Mulletin

LEXO EDHE:  U denoncua në emisionin “Stop”/Arrestohet administratori i një shoqërie punësimi (Emri)

Ndërkohë që SPAK ka ngarkuar Policinë e Shtetit të ekzekutojë vendimin e dhënë sot me burg për Llallën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE