LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kërcënon presidenti filipin/ "Ai që refuzon të bëjë vaksinën do të arrestohet"

23 Qershor 2021, 08:38, Kosova & Bota CNA
Kërcënon presidenti filipin/ "Ai që refuzon të

Presidenti Filipin, Rodrigo Duterte ka dhënë urdhër të arrestohet çdo njeri që nuk pranon të bëjë vaksinën anticovid.

Në një deklaratë për mediat, presidenti është shprehur se ata që nuk duan të vaksinohen do t?i arrestojë dhe do t?iu injektojë vaksinën në prapanicë.

Gjithashtu ai theksoi se të gjithë ata që nuk duan të bëjnë vaksinën të largohen nga vendi.

?Nëse ju nuk doni të vaksinoheni, do t?iu arretsoj dhe do t?iua injektoj vaksinën në prapanicë?, është shprehur ai. / CNA.al

 

Philippine President Duterte has threatened to order the arrest of anyone refusing COVID-19 vaccinations.

“If you don’t want to get vaccinated, I’ll have you arrested and I’ll inject the vaccine in your butt,” he remarked. pic.twitter.com/gecXLrNjbd

? DW News (@dwnews) June 23, 2021

 

Lajmet e fundit nga