LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lufta me pandeminë/ Norvegjia i dhuron Kosovës 180 mijë vaksina AstraZeneca

22 Qershor 2021, 21:15, Kosova & Bota CNA
Lufta me pandeminë/ Norvegjia i dhuron Kosovës 180 mijë vaksina

Norvegjia i ka dhuruar 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca Kosovës, si rezultat i bashkëpunimit me institucionet e Bashkimit Evropian.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë nëpërmjet një komunikate të publikuar në llogarinë e tyre në ?Facebook?. Ata kanë falënderuar edhe ndërmjetësuesin special të BE?së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, për bashkëpunimin.

?Kosova mund të mbështetet në Ekipën e Evropës. Norvegjia dhuron më shumë se 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca ndaj Kosovës. Bashkëpunim i mirë me Miroslav Lajçak dhe institucioneve të BE?së?, thuhet në postim./rel

Lajmet e fundit nga