LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jam penduar, do të doja të kthehesha pas në kohë”/ Piloti grek flet nga paraburgimi

20 Qershor 2021, 17:48, Kosova & Bota CNA

Babis Anagnostopoulos është shprehet i penduar për vrasjen e gruas së tij dhe nuk do të kishte dashur që të shkatërronte jetën e familjes së tij.

Në një intervistë ekskluzive nga qendra e paraburgimit, për televizionin grek ANT1, autori deklaroi  se do të donte ta kthente kohën pas dhe të ndryshonte gjithçka.

?Do të doja të kthehesha në kohë dhe të ndryshoja gjithçka. Do të doja të mos e kisha shkatërruar jetën tonë, të Caroline-s, të vajzës sime të vogël.?

Gjatë intervistës ai u pyet se çfarë mendon se do të thotë vajza e tij kur të rritet dhe të marrë vesh historinë e familjes së saj, pyetje që vendosi që të mos i përgjigjej.

?Nuk kam asgjë për të thënë?, u shpreh ai.

Ndër të tjera ai ka treguar edhe pse e përqafoi nënën e Caroline-s gjatë funeralit në Alonissos dhe ka thënë se e ka bërë sepse është penduar.

?Unë e përqafova sepse u pendova. E ndjeja dhimbjen e saj. Unë e kam dashur vjehrrën time dhe do ta dua gjithmonë? ? është shprehur 32-vjeçari për mediat greke.

Kujtojmë se pak më parë doli edhe ekspertiza e mjekësisë ligjore e cila tregoi se dëshmia e pilotit nuk përputhej me atë që tregonte ekspertiza. Sipas kësaj të fundit, rezulton që e reja ka qenë në gjumë kur është mbytur nga i shoqi. Këtë e dëshmon ora inteligjente që ajo mbante në duar, e që tregonte se disa orë para vdekjes, pulsi i saj ishte i njëjtë me atë të një personi që fle. Kujtojmë se në dëshminë e tij, bashkëshorti i saj ka thënë se e ka vrarë Carolinën në debat e sipër dhe e ka përqafuar për minuta të tëra, derisa ajo nuk lëvizte më.

Lajmet e fundit nga