LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kreun e PD/ Besnik Mustafaj: Kandidatët nuk kanë kohë për të shpallur programe

24 Maj 2021, 14:23, Politikë CNA
Zgjedhjet për kreun e PD/ Besnik Mustafaj: Kandidatët nuk kanë

Për ish-ministrin e Jashtëm, Besnik Mustafaj nuk ka kohë mjaftueshëm që kandidatët që hyjnë në garë me Lulzim Bashën për kreun e PD, të shpalosin alternativën e tyre.

?Koha e shkurtër që kanë kandidatët nuk do t?iu lejojë atyre që të shfaqin alternativa të vërteta?, thotë ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj.

Pas hapjes së garës, 5 kandidatë shpallën ambicien për të marrë shumicën e votave të anëtarësisë në PD, por u zyrtarizuan 4 dhe për Mustafajn kjo është e lidhur vetëm me kriteret e paracaktuara.

?Unë e shoh këtë proces vetëm nga jashtë. Janë caktuar disa kritere nga Partia Demokratike të atyre që janë përjashtuar. Çdo gjë bëhet sipas kritereve?, shprehet z. Mustafaj.

Mustafaj iu përgjigj interesit të mediave nga Korça, ndërsa refuzoi të jepte përgjigje për vendimin e DASH mbi refuzimin e Berishës dhe vendimit të Bashës për të mos dhënë dorëheqje pas 25 prillit./euronews

Lajmet e fundit nga