LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këshilltarët “mizerabël” të Lulit

27 Prill 2021, 15:26, Opinione CNA

Nga: Fatos Hoxha

Për të gjithe ata, që habiten se si PS mundi të marre mandatin e trete dhe fajësojnë shqiptaret për këtë, është mirë të themi dhe të pranojmë dy të vërteta të thjeshta:

1. Në botë nuk ekziston asnjë strategji politike që pret fitoren ti bjerë në prehër, me arsyetimin se kundershtari po konsumon shumë mandate.

Siç thoshte Majkëll Xhordan:? po punove fort ia del, ska rrugë të shkurtëra në jete?.

Majkëll Xhordan ishte lider,

Ai fitonte, nuk priste që koshat t?ia bënte kundërshtari.

2. Strategjinë e gabuar politike PD e zgjodhi kur kishte përballe një kryeministër që treshin politik e kishte për zemër.
Edi Rama e mbajti lehtësisht Bashkinë e Tiranës për tre mandate ( mezi ia hoqi Arben Ristani).

Se përse do ta trembë treshi kryeministror, vetëm ? këshiltarët mizerabël? të Lulit mund ta dinë!?

*Ish deputet i PD-së

Lajmet e fundit nga