LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Marrja peng e aeroportit/ Rama mesazh Metës:“Harroje rrëzimin e Qeverisë”

7 Prill 2021, 12:41, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, ashtu si Ministrjha e Infrastrukturës Belinda Balluku ka akuzuar Presidentin Ilir Meta për bllokimin e aeroportit të Rinasit.

Rama ka qenë i prerë dhe i qartë në mesazhin e  tij drejtuar Metës, ku i thotë që ta harrojë rrëzimin e Qeverisë.

?Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!

Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!?, ka shkruar Rama në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga