LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reagon Basha/ “I vetmi përgjegjës për bllokimin e Aeroportit është Rama”

7 Prill 2021, 12:35, Politikë CNA

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas rebelimit të kontrollorëve të trafikut ajror. Ai i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të ndërpresë menjëherë grevën.

Sipas tij, Rama e di që do të humbasë dhe po përdor çdo marifet të pisët.

?I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij.

Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama. Ai është i vetmi përgjegjës për këtë.?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga