LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Endri Shabani: Objektivi jonë të transformojmë politikisht Shqipërinë

23 Shkurt 2021, 22:07, Politikë CNA

Nisma Thurje nuk i ka vënë vetes një objektiv sa i përket mandateve në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një intervistë për gazetarin Lutfi Dervishi në emisionin Përballë, Endri Shabani nga Nisma Thurje tha se objektivi i tyre në këto zgjedhje është transformimi politik i Shqipërisë.

“Sikur ne të kemi vetëm një deputet në parlament ne do të mund të cojmë 33 projektligjet. Objektivi jonë është që të transformojmë politikisht Shqipërinë. Pastaj se sa deputetë do të kemi në këto zgjedhje, kjo është cështje shpejtësie. Është cështje kohe, jo cështje numrash.

Unë besoj që ne do të marrim mjaftueshëm deputetë në këto zgjedhje për të bërë dy gjëra. E para është për të cuar përpara 33 projektligjet që ne kemi bërë dhe e dyta për të prishur balancat e pushtetit me parlamentin. Për të sjell në parlament debat pluralizmi“, tha Shabani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga