Connect with Us

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës

Politikë

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës

Publikuar

-

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës

Partia Demokratike, duket se ka vendosur të na surprizojë  edhe këtë herë me kandidatët e saj për zgjedhjet e 25 prillit.

Bëhet fjalë për një nga figurat televizive jo pak të njohura, moderatoren Floriana Garo.

Kjo e fundit është parë në takime me drejtues të lartë të PD-së, ndërsa është takuar dhe me vetë kryedemokratin Basha.

Sipas burimeve të CNA.al, PD i ka ofruar Garos vend fitues në listat e saj për qarkun e Durrësit.

Por kush është Floriana Garo?

Ajo ka lindur në Durrës më 15 shkurt 1987. Është vajza e profesorit të kolegjit Sofokli Garo dhe Teuta Garo. Në 2002, ajo dhe familja e saj u transferuan në Shtetet e Bashkuara ku jetoi për tetë vjet.

LEXO EDHE:  Mustafaj sulmon Bashën/ Po përpiqet të justifikojë humbjen katastrofike

Garo është një e diplomuar në City College të New York-ut ku ka studiuar marrëdhënie ndërkombëtare.

Floriana është autore dhe drejtuese e emisionit të jetës “Jo vetem mode” në televizionin kombëtar Klan.

Ajo përfaqësoi Shqipërinë në Miss World 2012 në Ordos, Kinë.

Ende nuk dihet se çfarë e ka shtyrë Garon të përfshihet në politikë, por kandidimi në siglën e PD, pret ende konfirmimin e Florianes ./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Publikuar

-

Nga

“Sa shumë do na mungosh i miri ynë!”/ Ditë zie në familjen e deputetes socialiste

Deputetja socialiste Klodiana Spahiu ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë ditën e sotme.

Spahiu njofton se është ndarë nga jeta babai i saj Fatmir Belegu.

Me hidherim ju njoftoj për humbjen e babait tim, Fatmir Belegu.

Sa shumë do na mungosh i Miri jonë

Përgjithmon në zemrat tona!

Varrimi bëhet sot në orën 15:00, tek varrezat e vjetra.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari, ka shpallur pak ditë më parë kandidaturën e saj në Elbasan.

E ftuar në Dita Jonë ajo tregoi se pse ka zgjedhur këtë qytet dhe synimi i saj sa vota do të marrë në zgjedhjet e 25 Prillit.

“Qarku i Elbasanit përfshin edhe Librazhdin. Unë jam mbesë Librazhdi nga mamaja, kam lidhje. Arsyeja kryesore që e kam zgjedhur Elbasanin, ky qytet është vetëm 20 minuta larg Tiranës, është shumë i rëndësishëm dhe ka një popullsi të madhe, e cila është punëtore. Elbasani është një qytet me shumë kulturë dhe të mos damkoset si një qytet që ka problematika me krimin e organizuar. Unë dua të rikthej vlerat e Elbasanit”.

Më tej, Hajdari bëri të ditur edhe synimet e saj në zgjedhje. “Unë synoj 30-50 mijë vota në qarkun e Elbasanit. Jam e sigurt që do t’i marrim këto vota”, u shpreh Hajdari.

LEXO EDHE:  Surprizë! Aktorja e njohur ka tetë muaj që është fejuar dhe e ka mbajtur shumë sekret

LEXO EDHE:  Zhvillohet seanca e parë dëgjimore për Vettingun/ Merr pjesë edhe Donald Lu

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ooo Suuuudeeeeee ku je?”/ Braçe ironizon programin e LSI-së: Bëhet realitet në 5 minuta!

Publikuar

-

Nga

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka ironizuar programin e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Braçe është ndalur në një prej pikave të programit, garancia për bebet që vijnë në jetë.

“Ketu nis SUDELLEKU, magjia”, shkruan Braçe, dhe duke zbërthyer këtë pikë të programit të LSI-së duke mos kursyer as talljet.

“JO, FARE! I BEN PER 5 MINUTA, 5 DITE JANE SHUME! Ja se si; Ti vendos te kesh nje femije dhe per 9 muaj ai vjen ne jete.
Ketu nis SUDELLEKU, magjia; Zonja me lart te ndan nga parate e te gjitheve 1000 DOLLARE-as leke e as euro, NUK TI JEP por ti mban ne nje fond.
E di sa? 25 VITE! Pra, NUK TI JEP per 25 vite me rradhe por i mban ajo ne nje fond.
Ne vitin e 25-te, nese djali apo vajza jote dhe vajza apo djali i nje tjetri, fiks ata qe ti dhe ai linden para 25 vitesh, vendosin dhe bejne nje femije, MAGJIA behet realitet dhe, kjo me lart JU JEP 25 MIJE DOLLARE!!

PAS 25 VITESH DHE JO TY QE LINDE SOT, POR ATIJ QE DO LINDESH TI NESE AI DO LINDE NJE FEMIJE TJETER!
E kuptove?! Prit se qenka llogaria gabim;

Jane dy per te bere nje femije, pra para 25 vitesh lindi nje djale e nje vajze qe pas 25 vitesh jane bashke dhe bejne nje femije dhe marrin 25 mije dollare njeri e 25 mije dollare tjetra!!!!!! OOOOO SUUUUDEEEEEE KU JE? Ja kjo eshte! Fiks ne 5 minuta kjo behet realitet por zgjat 25 vite! Dhe mos harroni, keta nuk paguanin as 5000 lekeshin per nje lindje e ju kishin borxh dhe bebeve!”, shkruan Braçe.

LEXO TE PLOTE