LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjeku bën denoncimin e fortë/ Te 'Shefqet Ndroqi' 3000 euro remdesiviri, mjeku përfiton 10% nga receta me telefon

3 Nëntor 2020, 22:12, Denoncim CNA

Mjeku i njohur imazherist, Renato Osmënaj ka bërë një deklaratë të fortë sonte në emisionin ?Tempora?.

Ai u shpreh se në spitalin Covid 2 janë blerë 6 flakone remdisivir për 3000 euro për terapi spitalore.

Madje ai shtoi se mjëket përfitojnë 10% nga receta e dhënë me telefon për pacientët.

?Janë blerë te Shefqet Ndroqi 6 flakone remdesivir për 3000 euro për terapi spitalore. Për këtë varem në litar që është e vërtetë. Unë mendoj se problemi është se nuk flasin mjekët. Pacienti nuk mund të flasë se si ka vuajtur, mjekët nuk flasin se zotëria thotë me të drejtë se pacientët kërkojnë ndihmë te disa mjekë, që tregon se pandemia është menaxhuar keq.

Ne duhet të dalin në një qëndrim të unisuar. Këtu është bërë një anarki nga keqmanaxhimi qysh me 8 mars. Secili bluan në mendje të vet, duke përfituar nga receta e dhënë me 10 %. Mjeku nuk e sheh pacientin dhe vetëm komunikon në telefon. Tabloja e të sëmurit nuk bëhen me telefon.?

 

Lajmet e fundit nga