Connect with Us

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Politikë

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Publikuar

-

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Tiranë, ku biznesmeni Andon Dhima është sulmuar nga maskat në hyrjen e pallatit ku banon.

Pas sulmit të mbetur në tentativë ndaj biznesmenit Andon Dhima, njeriut që denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve,  pasi ai nuk i kthen 100 000 euro që u ka marrë nepermjet vellait te tij, ky i fundit është thirrur në polici.

Berisha dënon këtë krim të shëmtuar ndërsa i bën thirrje Ben Blushit të kthejë urgjentisht paratë dhe se për  çdo akt ndaj Andon Dhimes do pergjigjet personalisht.

“Breaking News! Tronditese!

Video ekskluzive e atentatit mafioz ndaj biznesmenit Andon Dhima pasi ai denoncoi ne narkoprokurori dhe ambasaden e SHBA Arben Malaviten per mos kthimin e borxhit pre 100000€ nga ky i fundit. Nderkohe biznesmeni Dhima dhe femijet e tij kane denoncuar ne polici se kne konflikt te hapur vetem me Arben Malaviten.
Andon Dhimen e shpetoi ashensori, me sakte e vajza e tij qe mbajti ashensorin gjer sa hyne te dy pa ardhur vrasesit e tij.
Duke denuar si nje krim te shemtuar shteteror i them me kete rast Arben Malvites kthe urgjentisht parate se per çdo akt ndaj Andon Dhimes do pergjigjesh personalisht. sb”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video ekskluzive-Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Si i shpëtoi atentatit me armë

Publikuar

-

Nga

CNA.al ka siguruar video ekskluzive të ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Tiranë, ku biznesmeni Andon Dhima është sulmuar nga maskat në hyrjen e pallatit ku banon.

Sikurse shikohet në videot më poshtë, dy persona e kanë ndjekur biznesmenin Dhima, deri në hyrjen e pallatit, me armë në dorë nuk kanë mundur të qëllojnë pasi ashensori është mbyllur dhe biznesmeni është larguar.

LEXO EDHE:  “Kërcënon” ish-kryeministri/Kemi 19 video ku vidhen votat

LEXO EDHE:  Vjedhje me ndihmën e vëllaçkos!/ Denoncimi i skandalit të deputetit socialist

Policia po zhvillon hetimet për këtë ngjarje e cila ka tronditur banorët e pallatit ku jeton biznesmeni Dhima, objekt ky i ndërtuar vitet e fundit dhe që e ka futur në konflikt me Ben Blushin dhe familjarët e tij.

“Më ndoqën nga pas”/ Zbardhen të tjera detaje nga sulmi, dëshmia e biznesmenit që denoncoi Blushin

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali me inceneratorin e Fierit/ Kryemadhi: Kjo është gropa që “mbyti” qeverinë e Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat nga Mbrostari I Fierit, ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorit të Fierit, I denoncuar së fundi nga opozita por edhe nga mediat.

Kryemadhi e cilësoi inceneratorin e Fierit, një projekt grabitës, ndërsa shtoi se ky incenerator nuk është gjë tjetër por do të jetë gropa e cila mbyti qeverinë.

Në fakt pas një takimi që pata në fshatin Verri me protestat  e shumta që ka patur për të mos lejuar ndërtimin e inceneratorit në zonën që shikojmë këtu mbrapa, i cili është në mes të një parajse bujqësore, një nga tokat më të pasura bujqësore, e cila është një hambar për bujqësinë shqiptare dhe vjen vetëm për të krijuar një projekt grabitës nga Edi Rama & Company, në mënyrë të tillë për të vjedhur jo vetëm një dorë parash ndërmjet incerenatorëve, por të krijuar fatkeqësinë më të madhe në këtë zonë që është shpopullimi.

Ky incenerator nuk është gjë tjetër por do të jetë gropa e cila mbyti qeverinë e Edi Ramës, mbyti të gjithë interesaxhinjtë rreth Edi Ramës dhe jo vetëm që do të jetë pika e shkëputjes përfundimtare të së keqes nga ky vend, por do të jetë dhe ai moment, që faktikisht do t’i japë verdiktin përfundimtar dhe dënimin përfundimtar më 25 prill Edi Ramës dhe rilindjes dhe të gjithë njerëzve, të cilët pasurohen jo vetëm duke grabitur paratë e shtetit, por pasurohen duke vrarë shpresën dhe duke shpopulluar Shqipërinë.”-tha Kryemadhi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Procesi i shthurjes nisi në 2000”/ Milo: Rilindja nuk është PS, çfarë ndodhi pas largimit të Fatos Nanos

Publikuar

-

Nga

“Procesi i shthurjes nisi në 2000”/ Milo: Rilindja nuk është e majtë, çfarë ndodhi pas largimit të Fatos Nanos

Paska Milo ka bërë një analizë të Partisë Socialiste, për të cilën thotë se nuk përfaqëson më të majtën shqiptare.

Në një analizë për Panorama, Milo thotë se procesi i shthurjes së saj nisi në fillim të viteve 2000, kur ajo e ndodhur në pushtet, u miklua nga favoret e tij, u infektua nga korrupsioni dhe humbi frymën demokratike të përfaqësimit të shtresave sociale që duhej të përfaqësonte.

Sipas tij ndryshimi dramatic ndodhi pas largimit të Fatos Nanos, dhe ardhjen e Edi Ramës në krye të PS-së.

“Procesi i transformimit të së majtës shqiptare, veçanërisht i partisë më të madhe të saj, asaj Socialiste, në një organizatë politike pragmatiste dhe eklektike, filloi pas vitit 2005, kur ndodhi edhe ndryshimi në udhëheqjen e saj, largimi i Fatos Nanos dhe ardhja e Edi Ramës në postin e kryetarit të saj. Vitet 2005-2013, që janë vitet e opozitës për Partinë Socialiste, ndonëse u ruajtën formalisht kolonat programore të një partie të majtë, shënuan fillimin e desocializimit të saj programor dhe të “çlirimit” të saj nga vlerat dhe traditat pozitive të trashëguara, që për fat të mirë të saj, identifikoheshin me emrin e partisë.

Jo vetëm rikompozimi i simboleve partiake apo ndryshimi i ngjyrave të flamurit të partisë, por edhe deklaratat e metodat thellësisht personale dhe autoritare të kryetarit të PS-së paralajmëruan “varrosjen” politike të kufomës së vjetër që kundërmonte komunizëm dhe ngritjen graduale brenda saj të një krijese të re që do të kishte në themel të saj vulën dhe botëkuptimin personal të Edi Ramës që nuk kishte asnjë lidhje me konceptet e së majtës moderne europiane.”-shkruan Milo.

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj zyrtarit të PS, në Peqin/ Zbulohet kush e urdhëroi

LEXO EDHE:  Reagime botërore pas ngjarjes në Berlin

Sipas tij, jo pa qëllim në këtë kohë, në përgatitje të këtij ndryshimi cilësor, kryetari i partisë më të madhe opozitare deklaronte se ajo nuk ishte as e majtë dhe as e djathtë, se ai personalisht nuk ishte politikan!

“Për herë të fundit Edi Rama u shfaq formalisht si socialist dhe për herë të fundit para se t’i jepte lamtumirën “gërmadhës” komuniste, alias Partisë Socialiste, ai paraqiti programin elektoral për zgjedhjet e vitit 2013 që ishte edhe ceremonia mortore e saj. “Rilindja”, jo pa qëllim ishte zgjedhur ky emër, ishte gati si strukturë për të zëvendësuar de facto të vjetrën që po varrosej e për të qeverisur vendin.

Socialistët nuk e kuptuan që me votat dhe me duart e tyre varrosën historinë dhe vlerat më të mira të tyre.”-shkruan ndër të tjera Milo.

LEXO TE PLOTE