LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngec në “rrjetën” e vettingut/ Shkarkohet kryetari i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda

16 Shtator 2020, 17:59, Vetingu CNA

Fehmi Petku, kryetari i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, ka ngecur sot në vetting.

Trupa gjykuese ka vendosur të lërë në fuqi shkarkimin e bërë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

KPK e shkarkoi më 9 prill të vitit 2019, pasi Petku nuk mundi të justifikojë dot pasurinë nga i ati.

Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit që mori vendimin ishte i përbërë nga Albana Shtylla kryesuese, Natasha Mulaj relatore, Ardian Hajdari, Ina Rama, Sokol Çomo anëtarë.

Ndërkohë, kujtojmë se Fehmi Petku e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1994.

Ai ka punuar pranë Gjykatës së Tiranës përgjatë viteve 2000-2009 dhe më pas në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda. Prej vitit 2015, Petku është emëruar kryetar i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda./ CNA.al

Nuk justifikoi pasurinë/ Shkarkohet kreu i Apelit për Krimet e Rënda

Kryegjyqtari i Krimeve të Rënda si Agjenci Imobiliare/ Fehmi Petku i ?mbytur? në prona

Njihuni me skedën e pasurisë së deklaruar të Fehmi Petku-t/ Kryetar i Apelit për Krime të Rënda

Lajmet e fundit nga