LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Reparti i patologjisë në Kavajë do kthehet në karantinë/ Kërcënim serioz për banorët"

23 Shkurt 2020, 20:09, Politikë CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë.

Sipas Bardhit, kjo është papërgjegjshmëri!

?Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.
Ky është një provokim i rëndë me Kavajën?, shkruan bardhi.

Ai i bën thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin.
?Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë?, përfundon Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga