Connect with Us

Bashkia e Tiranës paditi Bashën për xhirimin e videon në QS/ PD publikon videon

Politikë

Bashkia e Tiranës paditi Bashën për xhirimin e videon në QS/ PD publikon videon

Publikuar

-

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka reaguar pasi Bashkia e Tiranës paditi kreun e opozitës Lulzim Bashën, me pretendimin se ka hyrë me dhunë në ambjentet e godinës numër 4 në Qytet Studenti dhe ka dhunuar recepsionisten.

Zhupa thotë se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj e ka befasuar sërish, ndërsa ka publikuar videon kur Basha është përballur me recepsionisten e godinës.

Ajo deklaron se përtej fasadës që përcjell në videot dhe fotot e propagandës së tij, ndihet i frikësuar nga vizita që kryetari i PD i bën disa të rinjve në dhomën e tyre në konvikt, ndonëse Bashkia thotë se nuk janë rezidentë në atë godinë.

“Atë që s’e ka bërë dot Ramiz Alia në grahmat e komunizmit në qytetin Studenti, mundohet ta realizojë pinjolli i rilindjes në krye të bashkisë moniste. Në asnjë vend të botës së lirë, kryetari i opozitës nuk pengohet të vizitojë një ambjent publik apo të takojë studentë. Kjo mund të ndodhë në Korenë e Veriut ose në Tiranën e Erion Velisë, ku thjesht një vizitë i tremb për vdekje se mos çjerr fasadën që përcjell propaganda. Edi Rama, Erion Veliaj dhe gjjthë të tjerët të jenë të sigurtë se Lulzim Basha do të vijojë të takojë qytetarë çdo ditë. Askush nuk mund ta ndalojë misionin e opozites të tregoje të vërtetën që propaganda e stisur dhe e blerë shtrenjtë nga oligarkët e qeverisë përpiqet t’u servirë shqiptarëve”, thekson demokratja.

LEXO EDHE:  Dështon protesta e PD para bashkisë/Basha-Veliaj vijojnë pazaret

Kujtojmë se ashtu siç paralajmëroi CNA.al, Basha ka shkuar së fundmi në Qytetin Studenti për të xhiruar videon e radhës, në përmirësim të imazhit të tij. Mirëpo kundërshtari i tij politik e ka paditur për hyrjen në godinën numër 14 me kamera dhe 4 shoqërues që nuk i quan studentë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Shpërthen Edvin Kulluri: Lulzim Basha i paaftë, nuk ka çuar asgjë deri në fund

LEXO EDHE:  Shpërthen Edvin Kulluri: Lulzim Basha i paaftë, nuk ka çuar asgjë deri në fund

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Rezultatet-Basha pranon dështimin në Korçë/Më pak vota se 2013, Mano drejt largimit

LEXO EDHE:  Arjan Çani sqaron hallin e madh që ka Lulzim Basha

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE