Connect with Us

Skandali/ Festivali i Këngës në RTSH, “vjedh” skenografinë e Eurovizion

Lajme

Skandali/ Festivali i Këngës në RTSH, “vjedh” skenografinë e Eurovizion

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme në pallatin e Kongreseve është zhvilluar Festivali i 58-të i këngës në RTSH, drejtuar nga muzikanti i njohur Zhani Ciko, regjisore Vera Grabockën, si dhe drejtuese spektakli, Alketa Vejsiun.

Por një detaj që ra në sy mbrëmjen e djeshme, ishte skenografia e marrë copy paste, nga Eurovizion 2019.

Ky detaj është denoncuar nga artisti dhe vilonisti i njohur, Arben Skënderi.

LEXO EDHE:  Anxhela Peristeri flet pak para finales së Eurovision/ Shpresoj të marr mbështetjen e të gjithë shqiptarëve

Skënderi, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar foto nga Festivali i Këngës në RTSH dhe Eurovizion, ku duket qartë ngjashmëria./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Braçe i “fiksuar“ pas Elvana Gjatës/ Ja çfarë shkruan për të

Publikuar

-

Nga

Braçe i “fiksuar“ pas Elvana Gjatës/ Ja çfarë shkruan për të

Këngëtarja Elvana Gjata vazhdon me sukseset e saj të njëpasnjëshme në muzikë. Së fundi ajo ka publikuar projketin e saj më të ri muzikor të shoqëruar me klip.

“Loti”, titullohet kënga që është pëlqyer masivisht nga dashamirësit e muzikës së Elvanës, ku pjesë e tyre duket se është edhe deputeti i PS, Erion Braçe.

Në një psotim në rrjetet sociale, Braçe ka komplimentuar Elvana Gjatën për këngën, zërin si dhe elegancën që ka përcjellë në këngë dhe klip.

LEXO EDHE:  Jonida Maliqi i surprizon të gjithë/Publikon klipin e Eurovizion duke marrë një rekord të ri

LEXO EDHE:  15 performancat që na kanë përfaqësuar në Eurovizion me apo pa zhurmë

Tingull, zë, elegancë, breg, park, erë veriu, një copëz Divjake…”, shkruan Braçe në postimin e tij./
CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

VIDEO-Me shqelma e me shuplaka/ Plas sherri mes dy vajzave në një klub

Publikuar

-

Nga

Në një lagje të Prishtinës, dy vajza janë përfshirë në një sherr. Ende nuk ësht ëbërë i ditur shkaku i konfliktit por përplasja ka ndodhur dhe jashtë ambienteve të lokalit në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia e cila ndërprerë sherrin mes vazjave.

Mediet kosovare kanë publikuar pamjet nga sherri, ku vajzat shihen që e godasin njëra-tjetrën më shuplaka e me shqelma.

LEXO EDHE:  FOTOT/ Ja veshja e Eneda Tarifës në Eurovizion

LEXO EDHE:  Anxhela Peristeri flet pak para finales së Eurovision/ Shpresoj të marr mbështetjen e të gjithë shqiptarëve

LEXO TE PLOTE

Lajme

Spartak Ngjela “gjuan” Bora Zemanin/ “Më lejoni…”

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Spartak Ngjela nuk i ka rezistuar dot bukurisë dhe sharmit të moderatores Bora Zemani.

Në një koment në rrjetet sociale, Ngjela tregon simpatinë që ka për moderatoren duke listuar disa ng acilësitë e saj.

Bora, me lejoni t’ju komplimentoj për performancën tuaj me klas artistik… që është një harmoni e plotë midis intelektit të lartë, elokuencës së zgjedhur dhe bukurisë fizike. Sukses të përsëritur të kesh gjithmonë…”, shkruan ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE