Connect with Us

Basha vijon shantazhin ndaj Gjykatës/ Zbulohet mesazhi i tretë

Politikë

Basha vijon shantazhin ndaj Gjykatës/ Zbulohet mesazhi i tretë

Publikuar

-

Ditën e sotme, në orën 13:00, pritet që në Gjykatën Penale të Tiranës të zhvillohet seanca gjyqësore në lidhje me çështjrn “Babale”, ku prokuroria do të japë pretencën për ish-deputetin e PD-së, Ervin Salianji.

Por, ashtu sikurse CNA.al ka raportuar edhe një ditë më parë, kreu i PD-së, Lulzim Basha vijon shantazhin ndaj Gjykatës, në mënyrë që të japë një vendim pro ish-deputetit  Salianji.

Dje, CNA.al zbuloi dy mesazhe të dërguara ish-deputetëve dhe strukturave të PD-së, të cilëve u kërkohej që të gjithë të ishin sot të pranishëm në Gjykatën e Tiranës, për të mbështetur Ervin Salianjin.

Ndërkohë, duket se Basha vijon qëndrimin e tij, dhe nuk heq dorë nga shantazhi.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se një mesazh i tretë u është dërguar sërish sot ish-deputetëve, ku thuhet se të gjithë do të jenë të pranishëm në Gjykatë në orën 13:00.

LEXO EDHE:  Masat kundër koronavirusit/ Basha mbledh task forcën opozitare

“Mirëmëngjes! Në orën 13.00 anëtaret e ish grupit parlamentar të PD-së do të marrin pjesë në gjyqin e ngritur kundër Ervin Salianjit, pas denoncimit me fakte se vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, vazhdonte të ishte i përfshirë në trafikun ndërkombetar të drogës. Sot është Pretenca e Prokurorisë dhe ish deputetet do të tregojnë solidaritetin e tyre me kolegun Salianji.”-thuhet në mesazh./ CNA.al

Basha sërish shantazh gjykatës/ Zbulohet mesazhi i dytë

Basha shantazh Gjykatës/ Ta rrethojmë për Salianjin

Si e shkatërroi Salianji kauzën “Xhafaj” në PD

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Majko tregon platformën/ Votat e emigrantëve shkojnë për qarkun e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko ka folur lidhur me Reformën Zgjedhore ndërsa i ka kushtuar vëmendje çështjes së votimit elektronik të emigrantëve.

I ftuar në “repolitix” Majko tha se votat e emigrantëve do t’i bashkëngjiten qarkut të Tiranës.

“Votat e emigrantëve do t’i bashkëngjiten qarkut të Tiranës. Kjo është e shkruar në marrëveshje dhe palët politike e dine”, tha Majko.

LEXO EDHE:  Shpërthen në kampin opozitar/ Basha-Kryemadhi përplasje për zgjedhjet vendore

LEXO EDHE:  Përplasja e Metës me ndërkombëtarët/ Basha “kyç” gojën

Ai deklaroi se mazhoranca do t’i qëndrojë besnike marrëveshjes së 5 qershorit, kjo për shkak kanë hedhur firmën dhe duhet ta mbajnë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fatjonat” e Kuvendit që besojnë te ringjallja

Publikuar

-

Nga

"Fatjonat" e Kuvendit qe besojne te ringjallja

Lajmi sot është rihyrja e PD dhe LSI në Kuvend.

Të dalë nga dera kryesore e Selisë së Kuvendit, grupet parlamentare të PD dhe LSI sot deklaruan që po rikthehen nga dritarja.

Listat e Monës dhe Luli Bashës që u bënë objekt dhe target sulmesh nga ata që i pollën, sot u ndreqën.

Sot PD dhe LSI, dmth Luli Basha dhe Mona u rimishëruan te “Fatjonat”.

Tek ata që mirë ose keq arritën të bindin gjithë shqiptarët për nevojën e hapjes së listave.

Dhe që tamam atë ditë, deklarojnë vetë, me vullnet të lirë se hapja e listave është kundra integrimit.

Nuk kuptohet dot se pas cilit berihaj po turren kësaj radhe “Fatjonat” e Kuvendit, por ajo që duket qartë që kauzat e përfaqësuara nga Murrizi, Hajdari dhe të tjerë deputetë të opozitës në Kuvend, për “Fatjonat” ishin thjesht berihaji i radhës.

Sidoqoftë dihej që një ditë, të paktën 6 muaj para datës së zgjedhjeve, PD dhe LSI do duhet të akaparonin ndonje tip me status deputet.

LEXO EDHE:  Shpërthen në kampin opozitar/ Basha-Kryemadhi përplasje për zgjedhjet vendore

LEXO EDHE:  Shpërthen në kampin opozitar/ Basha-Kryemadhi përplasje për zgjedhjet vendore

U duhej patjetër të paktën një deputet që të përfaqesonte siglën LSI dhe PD në Kuvend.

Ndryshe do duhet të bënin xhiron e Gjergji Bojaxhiut dhe të mblidhnin firmat e mbështetësve.

Por PD dhe LSI nuk guxojnë.

Kerkuan referendum për ndryshimin e sistemit, kur mundet që duke mbledhur firmat e mbeshtetësve të kishin bërë secili referendumin e vet përpara popullit.

Por PD dhe LSI nuk guxojnë.

Ndaj u duhen “Fatjonat”.

Mos kujtoni se u futën për ndryshimet e Kodit Zgjedhor.

U duhen për të ringjallur veten.

Dhe si çdo sekt, për të mbajtur gjallë vetveten i duhen ca si “Fatjonat” që besojne te ringjallja për vete.

Procesi ka nisur!

“Fatjonat” sapo deklaruan që do të refuzojnë ushqimin.

Për të fituar ringjalljen.

Ua kane premtuar Luli Basha dhe Mona.

U qoftë e lehtë rruga! /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gabimet në politikë dhe drejtuesi ‘de facto’ i LSI/ Kryemadhi nuk ia fal vetes që Rama u bë Kryeministër

Publikuar

-

Nga

Gabimet në politikë dhe drejtuesi 'de facto' i LSI/ Kryemadhi nuk ia fal vetes që Rama u bë Kryeministër

“Si ka funksionuar më mirë LSI gjatë kohës që drejtonte Ilir Meta apo Monika Kryemadhi”? I pyetur nga Roland Qafoku në emisionin Hard Talk,  vetë  Kryemadhi i dha përgjigje kësaj pyetjeje.

“Unë bëj garë politike dhe gara politike nuk ka të bëjë as me Ilir Metën dhe as me Monikën.  Kjo është gara politike e LSI-së dhe Monikës, nëse ne arrijmë qëllimin tonë objektiv për të kthyer ata 600 mijë të rinj dhe të reja që kanë ikur në tre vjet. Ajo që është akoma më e rëndësishme dhe ne ja ku e kemi sonte këtu, për t’a kthyer Shqipërinë në shtëpinë e shqiptarëve. Sepse unë mendoj që shtëpia është vendi më i rëndësishëm që shqiptarët kanë, është vendi më i shenjtë që shqiptarët kanë. Shtëpia dhe familja janë kisha dhe xhamia e çdo shqiptari.

LEXO EDHE:  Shpërthen në kampin opozitar/ Basha-Kryemadhi përplasje për zgjedhjet vendore

LEXO EDHE:  Basha takim me Thaçin/ Zbardhen diskutimet

Monika Kryemadhi gjithashtu iu përgjigj edhe pyetjes se cili është gabimi i saj. Të bësh Edi Ramën kryeministër. E kanë bërë votat e LSI-së në 2013. Dhe përveç kësaj të qënurit luajal në ekstrem ndaj Edi Ramës, është po përsëri… Nuk mund t’i qëndrosh luajal një njeriu që nuk është besnik”, tha ajo. /CNA.al

LEXO TE PLOTE