Connect with Us

Veliajt i bie maska e propagandës/ Qytetarët refuzojnë “vrasësin” e Ardit Gjoklajt

Aktualitet

Veliajt i bie maska e propagandës/ Qytetarët refuzojnë “vrasësin” e Ardit Gjoklajt

Publikuar

-

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar në lidhje me zgjedhjet vendore, të 30 qershorit 2019 në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale, Zhupa, ndërsa i referohet zgjedhjeve për Tiranën, ku Veliaj ka rënie të theksuar krahasuar me katër vite më parë, shkruan se “Votimet moniste ne Tirane hoqen masken e propagandes miliona euro dhe treguan refuzimit qe edhe punonjesit e tij, edhe socialistet, kane per Erioni Betonin!”

Zëdhënësja e PD-së, ka publikuar tabelën me shifrat e votave të pavlefshme në Tiranë, ku sipas saj shihet qartë se edhe 10740 punonjësit e administratës së shtetit dhe bashkisë, refuzuan Veliajn.

Ndër të tjera, ajo thekson se “Edhe socialitet refuzuan qe, Tirana ti jete placka e Shkelqim Fushes si shperblim i mbylljes se dosjes se vrasjes se Ardit Gjokljat”

Postimi i plotë:

10740 refuzime per modelin Veliaj nga punonjesit e administrates se shtetit dhe bashkise Tirane!

Votimet moniste ne Tirane hoqen masken e propagandes miliona euro dhe treguan refuzimit qe edhe punonjesit e tij, edhe socialistet, kane per Erioni Betonin!

Kronikat 4 here ne dite ne tv e kapura nga pushteti nuk e kane fshehur dot te verteten e vjedhjes, keqmenaxhimit, shkaterrimit per interesa klienteliste te Tiranes.

Edhe socialitet refuzuan qe:

-Tirana ti jete placka e Shkelqim Fushes si shperblim i mbylljes se dosjes se vrasjes se Ardit Gjokljat.

-Tirana te jete pa identitet, duke prishur cdo objekt kulturor, monument, historik, ne emer te interesave te oligarkeve klient te pushtetit.

LEXO EDHE:  Bojkot ne Korce!?/ Votojne vetem 15% deri ne oren 14.00

-Tirana te jete lavatrice e pastrimit te parave te pista.

-Tirana te jete nje qytet betoni, kullash pafund, ndertimesh kudo, parajsa e trafikanteve, tipi Edmond Bego.

-Tirana te jete qyteti me sherbim urban te shtrenjtuar dhe te shkaterruar.

-Tirana te jete kryeqyteti europian pa uje te pijshem por te shtrenjtuar per ta pasur me orar per te lare duart.

-Tirana te jete qyteti i vjedhjes se taksave te qytetareve, ku nje pishe blehet 5500 euro, nje hoverbord 3050 euro…

-Tirana te jete qyteti i prishjes se shtepive te qytetareve me gaz lotsjelles si serbi kunder kosovarve.

-Tirana te jete qyteti me taksat, tarifat e dyfishuara edhe trefishura dhe sherbimeve mbrapsh te zeruara.

-Tirana te jete qyteti pa parqe, te shkaterrohet perfundimisht me ndertime edhe liqeni dhe te jetojme me pyllin imagjinar orbital.

-Tirana te jete malli i pazarit te Veliajt per te kapur pronaret e mediave dhe per ti sherbyer ambicies se tij per kryetar te PS.

-Tirana te jete Parajsa e oligarkeve dhe Ferri i qytetareve!

Socialistet e administrates e REFUZUAN ne votimet moniste, teresisht te kontrolluara modelin e kryemashtruesit Veliaj ndersa qytetaret e Tiranes do ta SHPORIN ne zgjedhjet demokratike.

Tirana e qytetareve, jo e oligarkeve!/ CNA.al

Bie zia tek Rilindja/ Veliaj më pak vota se në 2015-tën

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe dy viktima

Publikuar

-

Nga

98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen edhe dy viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot dy viktima  dhe 98 të infektuar me koronavirusin e ri, nga 1,253 teste të kryera në 24 orët e fundit.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, viktimat janë nga Ohri dhe Radovishi të moshës 54 dhe 51 vjeç, me çka numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 648 persona.

Sa i përket rasteve të reja me COVID-19 (sëmundjen që e shkakton koronavirusi), shumica janë nga Shkupi (17), Kumanova (13), Prilepi (11), Tetova (10) ndërsa numër më i vogël është shënuar në 18 qytete tjera.

Gjatë orëve të fundit, sipas të dhënave të publikuara, në Klinikën Infektive në Shkup janë pranuar dhjetë persona, ndërsa numri i përgjithshëm që po trajtohen në spitale është 85, prej të cilëve 44 janë në aparate të frymëmarrjes.Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për infektimin edhe të një punonjëse të një kopshti në Sveti Nikollë, për çka më pas është vendosur për mbylljen e gjithë objektit. Të premten ishin regjistruar dy infektime në kopshtet në Shkup dhe Manastir, duke çuar në izolimin e fëmijëve dhe të personelit të kopshtit.

LEXO EDHE:  LSI apel qytetarëve/ Refuzoni pjesëmarrjen në aktin e turpshëm të 30 qershorit

LEXO EDHE:  Grida Dumës nuk i del inati me Lulzim Bashën

Që nga paraqitja e rasteve të para me COVID-19 e deri më tani janë diagnostikuar 15,791 persona dhe prej tyre 13,184 janë shëruar, ndërsa aktivë janë 1,959 persona. Numër më të madh të rasteve aktive ka në Shkup (564), Kumanovë (221), Prilep (139) dhe Tetovë (127).

Për shkak të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Punëve të Bredshme ka shqiptuar 517 gjoba./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rasti i familjes Cakoni/ Berisha nxjerr dokumentin: Kontrata për dhurimin e banesës u bë katër ditë pas denoncimit të PD

Publikuar

-

Nga

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj sot akuzave të PD në lidhje me rastin e Manjola Cakonit, e cila humbi burrin dhe vajzën në tërmetin e 26 nëntorit.

Pas kësaj ka ardhur reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili deklaron se Rama po mashtron për dhurimin e apartamentit.

Berisha ka publikuar një dokument të siguruar nga një qytetar dixhital dhe deklaron se kontrata për dhurimin e banesës është nënshkruar katër ditë pas denoncimit të PD.

“Përgënjeshtrim i Edvin Hajdutit! Mashtrim i pafytyrë i Edvin Hajdutit dhe narkozyrtarëve të tij për kontratën për apartament e familjes Cankoni që humbi 8 pjesëtarë të familjes nga tërmeti.

LEXO EDHE:  LSI apel qytetarëve/ Refuzoni pjesëmarrjen në aktin e turpshëm të 30 qershorit

LEXO EDHE:  Zgjedhjet ne LSI/ Numerimi drejt fundit

Kontrata u nënshkrua me datën 7 shtator, 4 ditë pas denoncimit nga mediat të braktisjes dhe mashtrimit të kësaj familje nga Edvini”, shkruan ish-kryetari i PD-së.Ndërkohë, kujtojmë se denoncimi i parë u bë nga ish-deputetja e PD-së Grida Duma më 3 shtator, ndërsa në dokument thuhet se dokumenti është firmosur më 7 shtator./ CNA.al

“Aktrimi” pranë familjes së Manjola Cakonit/ Grida Duma del dy herë bllof

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Publikuar

-

Nga

Video-Situata e rëndë në Dibër/ Fëmijët shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish deputetja e PD-së Dhurata Çupi ka publikuar një video në rrjetet sociale ku denoncon realitetin e vështirë, me të cilin përballen fëmijët në rrethin e Dibrës dhe të Matit.

Çupi shprehet se fëmijët në këto zona detyrohen të shesin misra në rrugë, me qëllim që të blejnë librat e shkollës.

“Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës.

Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën.

Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën.

Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës.Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.”/CNA.al

Nesër do të shikoni pamje nga fasada e qeverisë me shkollat, por duhet të njihni edhe një realitet tjetër, larg propagandës. Me dhjetra fëmijë në rrugët e Matit e Dibrës dalin në rrugë për të shitur misra apo çajra të ndryshme, në përpjekje për të blerë librat ose veshjet për shkollën. Ministrat që kanë kaluar dy ditë më parë në atë rrugë me makina superluksoze as nuk kanë ndërmend të bëjnë diçka për të ndryshuar situatën. Varfëria dhe dëshira për dije luftojnë me njëra-tjetrën në çdo cep të Dibrës. Fatkeqësisht, tani kemi një kryeministër që nuk do t’ia dijë për fëmijët e Dibrës. Na duhet një qeveri që të luftojë varfërinë, bashkë me dibranët dhe t’u japë fëmijëve mundësinë për të mësuar dhe për të bërë përpara në jetë me dijet e tyre.

Gepostet von Dhurata Çupi Tyli am Sonntag, 13. September 2020

LEXO TE PLOTE