LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sophia Loren: Ja përse vazhdoj të jem e bukur

19 Mars 2016, 22:15, Lifestyle CNA

81 vjeç, e lumtur dhe pa pendesa: kështu shfaqet Sophia Loren në intervistën e fundit për Today Show.

Legjenda e gjallë e kinemasë ka treguar se nuk lodhet kurrë së dëgjuari se është e bukur. “Oh, jo. Nuk lodhem kurrë. Është shumë bukur ta dëgjosh”.

Aktorja  ikonike italiane, Sophia Loren u bë e para artiste që mori një Oscar si aktorja më e mirë për një film në gjuhë të huaj. Por ?Çoçarja? shënoi kujtesën botërore me bukurinë, të cilën ajo nuk e përshkruan si perfekte.

“Bukuria nuk ka të bëjë aspak me perfeksionin. Është diçka që buron nga brenda. Unë ndihesha unike. Nuk kam qenë kurrë e bukur në kuptimin, si kukull. Kurrë s?kam qenë e tillë”, ka thënë ajo.

Lajmet e fundit nga