LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

WhatsApp vjen me një ndryshim tjetër

12 Korrik 2023, 20:59, Tech CNA

WhatsApp thuhet se po sjell një veçori të re të fokusuar në privatësi për anëtarët e një grupi të krijuar në aplikacion. Funksionaliteti i ri që u tha më parë se ishte në testim, do t’i lejonte përdoruesit të fshehin numrat e tyre të telefonit kur i bashkohen ndonjë grupi.

Funksioni i quajtur “privacy number of phone”, thuhet se është i disponueshëm për të gjithë testuesit beta të Android dhe iOS. Me këtë, përdoruesit mund të marrin pjesë në biseda dhe të tregojnë reagimet e tyre ndaj mesazheve duke fshehur emrat dhe numrat e tyre të telefonit nga anëtarët e tjerë të komunitetit. Aplikacioni në pronësi të Meta-s nuk e ka bërë të ditur zyrtarisht se kur synon të bëjë funksionin të disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

Lajmet e fundit nga