LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Microsoft Outlook plot risi/ Së shpejti do të "shkruajë" email -e dhe do të korrigjojë tekste të ndryshme

13 Tetor 2023, 11:17, Tech CNA

Microsoft Outlook plot risi/ Së shpejti do të

Microsoft Outlook së shpejti do të shkruajë "email"-e për ne. Kompania synon t'u vijë në ndihmë përdoruesve të tij përmes inteligjencës artificiale duke krijuar një komandë të re, e cila shkruan fjali koncize dhe pa gabime.

Mjeti Microsoft 365 Copilot - "shoku juaj i përditshëm i AI", siç e quan kompania - do t'i ndihmojë përdoruesit të shkruajnë "email"-et e tyre për të "mbajtur fjalitë tuaja koncize dhe pa gabime".

Komanda e re e Microsoft Outlook ofron gjithashtu përgjigje të sugjeruara bazuar në 'email"-et e dërguara. Por nuk ndalet me kaq, kjo kompani po vjen edhe me plot risi të tjera, shkruan "CNN".

Microsoft do të prezantojë edhe komanda të tjera për Excel, Word dhe PowerPoint, të cilat ndihmojnë në editimin dhe përmbledhjen sa më profesionale të dokumenteve./CNA

 

Lajmet e fundit nga