LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Portugali-Zvicër, formacionet zyrtare/ Befasi te luzitanët. Xhaka e Shaqiri titullarë

6 Dhjetor 2022, 19:03, Sport CNA
Portugali-Zvicër, formacionet zyrtare/ Befasi te luzitanët. Xhaka e
Portugali-Zvicër

Portugalia dhe Zvicra do të luajnë për biletën e fundit që dërgon në çerekfinale. Portugezët vijnë si fitues të grupit, ndërsa Zvicra nga pozita e dytë ne grup.

Te luzitanët nga minuta e parë në sulm luajnë Bruno Fernandes; Bernardo Silva, Gonçalo Ramos dhe Joao Félix, duke e lënë në bankë Cristiano Ronaldon.

Në anën tjetër te helvetët do të luajë me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin. Ndeshja fillon në ora 20:00.

Formacionet zyrtare:

Portugalia: Diogo Costa; Dalot, Rúben Dias, Pepe, Cancelo; Otávio, William Carvalho, Bruno Fernandes; Bernardo Silva, Gonçalo Ramos, João Félix

Zvicra: Sommer; Fernandes, Schär, Akanji, Rodríguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo.

Lajmet e fundit nga