LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Maroku shkruan historinë, eliminon Spanjën dhe kualifikohet në çerekfinale

6 Dhjetor 2022, 18:56, Sport CNA

Maroku është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Botës pasi ka eliminuar në turin e parë me eliminim direkt Spanjën.

Skuadra e Luis Enrikes i ka dhënë lamtumirën turneut pas gjuajtjeve të penalltive në fund të një ndeshje ku 120 minutat u mbyllën pa gola.

vijon...

Lajmet e fundit nga