LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plasin polemikat në Itali, Napoli ndihet i vjedhur ndaj Interit

4 Dhjetor 2023, 14:04, Sport CNA

Plasin polemikat në Itali, Napoli ndihet i vjedhur ndaj Interit

Interi triumfoi pastër 3-0 ndaj Napolit në transfertë, por kjo ndeshje krijoi polemika të mëdha në Itali.

Presidenti i Napolit, De Laurentiis, telefonoi krerët e Federatës Italiane të Futbollit dhe dizenjatorët e gjyqtarëve, u kërkoi në mënyrë ultimative për ta parë me kujdes të madh atë që ndodhi në “Maradona”, sepse Napoli e konsideron veten të dëmtuar seriozisht nga arbitrimi.

Raportohet se pati protesta të furishme në tunelin e dhomave të zhveshjes kundër Davide Massa për arbitrimin (Përplasja Lautaro-Lobotka ishte në shënjestër para 0-1 dhe kontakti në zonën mes Acerbit dhe Osimhen).

Një pjesë e drejtuesve, por edhe disa lojtarë të Napolit ishin protagonistë me britma dhe fjalë të ashpra që fluturonin në drejtim të arbitrit, gjë që inspektorët federalë mund ta kenë shënuar në raportin e përfundimit të ndeshjes dhe mund të ndodhin pezullime.

Lajmet e fundit nga