LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tirana pret alternativën opozitare”/ Thirrja e Këlliçit për qytetarët

4 Dhjetor 2022, 08:26, Politikë CNA
“Tirana pret alternativën opozitare”/ Thirrja e
Belind Këlliçi

Kandidati i Primareve të PD-së për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi e ka nisur mëngjesin e ditës së sotme, ku po zhvillohet dhe gara, duke u bërë thirrje qytetarëve që të votojnë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi shkruan se sot është dita për të vendosur dhe se Tirana po pret alterantivën opozitare.

“Sot është dita për të vendosur. Tirana pret alternativën opozitare. Votoni”, shkruan Këlliçi.

Gara do të jetë e fortë në Tiranë, ku 7 kandidatë do të votohen nga anëtarësia e PD dhe simpatizantët.

Ai që do të votohet dhe përzgjidhet nga demokratët do të përballet me Erion Veliajn, në zgjedhjet vendore që do të mbahen në 14 maj./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga