LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PD miraton emrat/ Kush janë kandidatët e primareve për 12 bashki të tjera

23 Nëntor 2022, 19:01, Politikë CNA
PD miraton emrat/ Kush janë kandidatët e primareve për 12 bashki
Selia e Partisë Demokratike

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar kandidaturat e primareve për 12 bashki të tjera.

Lajmin e bëri të ditur drejtuesja e Komisionit për Organizmin dhe Kontrollin e Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi, e cila doli në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PD-së.

Për kandidatët e bashkive të mbetura, Vokshi tha se është duke u biseduar me partitë e tjera aleate.

Ndërkohë në ditët në vijim KOKOE do të japë një informacion më të plotë me statistika me kandidaturat e miratuara nga kryesia.

Emrat e kandidatëve për bashkitë e mbetura:

Fushë-Arrëz

Dedë Bajraktari

Hilë Curri

Hilë Kola

Pjetër Qafa

Nik Deda

Cërrik

Ankelita Çela

Servet Duzha

Gjirokastër

Enkelejda Mushi

Telnis Skuqi

Shemsho Lamja

Dorian Lami

Përmet

Edmond Komnino

Niko Shupuli

Këlcyrë

Arjan Kasa

Edmond Nano

Memaliaj

Albert Malaj

Bukurosh Hajdini

Tepelenë

Baftjar Imeri

Hysni Kasemi

Libohovë

Adil Xhelili

Kolonjë

Et’hem Lumani

Kamzë

Arjan Hoxha

Asllan Dogjani

Shemsi Prençi

Bulqizë

Dëfrim Fiku

Fatos Hoxha

Krujë

Agim Kodra

Agron Loka

Andi Gjoka

Arjan Vogli

Aqif Mesi

Genc Laçi

Gëzim Hoxha

Ilir Ndreu

Imer Merlika

Ndriçim Babasi

Denis Hidri./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga