LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kamitsi, takim me Xhaçkën / Shpëtim Idrizi: Çfarë lidhje ka Ministria e Jashtme greke me Fredi Belerin

12 Maj 2023, 09:39, Politikë CNA
Kamitsi, takim me Xhaçkën / Shpëtim Idrizi: Çfarë
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka komentuar reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Greqisë, e cila ka urdhëruar ambasadoren greke, Konstantina Kamitsi, të zhvillojë një takim zyrtar me ministren Olta Xhaçka në lidhje me ndalimin e Fredi Belerit.

Në një reagim në rrjetet sociale, Idrizi shkruan se Xhaçka nuk duhet të pranojë takimin dhe ta refuzojë me nota proteste pasi po ndërhyn në punët e brendshme të Shqipërisë.

Ndër të tjera, Idrizi nënkupton se Ministria e Jashtme e Greqisë, nuk ka asnjë lidhje me Fredi Belerin pasi ai nuk kandidon në shtetin grek por në Shqipëri.

Vazhdojmë të pranojmë të papranueshmen !!!

Çfarë lidhje ka Ministria e Jashtme Greke me një kanditat për Bashkinë e Himarës që është shtetas Shqiptar me kombësi Greke ?

Po kandidon shteti Grek në Himare apo Fredi Bejleri ? !!!

Ministria znj Olta Xhaçka , nuk duhet të takojë Ambasadoren Greke , por ti drejtohet me notë proteste Ministrisë së Jashtme Greke për ndërhyrje në punët e brendeshme të Shqipërisë.

Veç një Atdhe “, shkruan Shpëtim Idrizi./ CNA.al

 

Kamitsi, takim me Xhaçkën / Shpëtim Idrizi: Çfarë

 

Lajmet e fundit nga