LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK-u dhe policia godasin trafikun e emigrantëve/ Sekuestrohen 1 milion euro, 4 policë të përfshirë

12 Prill 2024, 13:33, Kronika CNA
SPAK-u dhe policia godasin trafikun e emigrantëve/ Sekuestrohen 1 milion
Muhamet Rrumbullaku

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, u shpreh në një konferencë për mediat se është goditur një grup i trafikut të emigrantëve. 

Sipas Rrumbullakut ka rezultuar se 5 kompani ofronin kontrata pune false. Gjatë aksionit janë përfshirë 26 persona, mes të cilëve 4 punonjës policie. 

"26 shtetas të përfshirë në këtë aktivitet, janë të përfshirë edhe punonjës policie. Janë sekuestuar 13 automjete, 50 telefona, 3 pistoleta, 400 mijë euro, 700 mijë dollarë amerikanë, 3 laptopë, 4 mijë paund, 50 fishkë, 1 çifte. Janë sekuestruar rreth 1 milionë euro. 4 punonjës policie të përfshirë. Aksioni në bashkëpunim me SPAK", u shpreh Rrumbullaku./CNA 

Lajmet e fundit nga