LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacion antidrogë në Itali dhe Shqipëri/ Sekuestrohen 4 milionë euro, 43 persona të arrestuar

26 Janar 2023, 08:55, Kosova & Bota CNA

Operacion antidrogë në Itali dhe Shqipëri/ Sekuestrohen 4

Gjatë natës, Guardia di Finanza e Brescias, me departamentet e Shërbimit Qendror të Hetimit të Krimit të Organizuar (SCICO), ka kryer një operacion të gjerë antidrogë midis Italisë, Shqipërisë dhe vendeve të tjera europiane.

Sipas medias italiane janë vendosur 43 masa sigurie dhe janë sekuestruar 4 milionë euro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga