LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 8-14 gusht 2022

7 Gusht 2022, 11:24, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 8-14 gusht 2022
Foto ilustruese

PUNA

Dashi

Këto ditë nuk do të ofrojnë shumë mundësi. Në punë përfitoni nga çdo rast që ju jepet, pasi do të jenë të shumta.

Demi

Në punë mund t'ju duhet kohë shtesë për të zgjidhur disa probleme, sidomos në biznes.

Binjakët

Mund të ndiheni pak më të çorientuar, por mos u mërzitni. Gjithçka do të marrë rrjedhën e duhur. Përvishni mëngët dhe shfrytëzoni mundësitë që ju jepen.

Gaforrja

Në punë, mos u shqetësoni: do të ketë shumë gjëra që gjithmonë mund t'i përmirësoni me kalimin e kohës.

Luani

Nuk do të keni asgjë për të humbur dhe muaji gusht do të jetë i mbarë. Vazhdoni të përfshiheni në punë dhe mundësi të tjera do të vijnë në të ardhmen.

Virgjëresha

Në punë, vazhdoni të bëni propozimet tuaja dhe përpiquni të jeni sa më specifik.

Peshorja

Në punë gjërat do përmirësohen, edhe nëse kanë ndryshuar. Mos u shqetësoni, ndoshta ende nuk ka ardhur momenti juaj.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox për javën e ardhshme do të ketë probleme me të cilat do të përballeni. Mos i humbni shpresat, gjithçka ndodh për një arsye.

Shigjetari

Për punën tuaj do t'ju duhet stilolaps dhe letër. Këtë javë do të filloni të planifikoni takimet tuaja të ardhshme.

Bricjapi

Në punë ka shumë për të bërë, por kjo nuk do të thotë se janë lajme të këqija, përkundrazi.

Ujori

Mos u përqendroni vetëm në atë që mendojnë të tjerët. Planet tuaja do të realizohen. Ka një lajm të mirë për vendin tuaj të punës.

Peshqit

Në vend që të lini të tjerët të bëjnë punën, merrni gjërat në duart tuaja.

DASHURIA

Dashi

Sipas horoskopit javor të Paolo Fox, edhe çiftet më të lidhur do të përjetojnë momente të vështira në lidhje me dashurinë dhe mund të ketë pakënaqësi. Këto ditë nuk do të jenë shumë të mira për ju.

Demi

Sipas parashikimeve të horoskopit të javës së ardhshme, ndonjëherë mjafton të bësh një sakrificë të vogël për të mbajtur gjallë shpresën. Nuk është kurrë vonë për të filluar përsëri nga fillimi. Nëse po kërkoni dashurinë, kjo mund të jetë koha e përsosur. Mund të takoni njerëz të rinj në gusht, ndaj mos e humbisni rastin.

Binjakët

Sipas horoskopit të javës së Paolo Fox, do të ketë lajme të shkëlqyera për ato që kanë të bëjnë me çështjet e zemrës. Është koha për të trajtuar çdo problem ose për të filluar një aventurë të re.

Gaforrja

Sipas renditjes javore të Paolo Fox këtë javë do të ketë mundësi të reja në fushën sentimentale. Është koha e duhur për të shprehur ndjenjat tuaja.

Luani

Sipas renditjes së javës së ardhshme të Paolo Fox, duhet të shfrytëzoni rastin të bini në dashuri, sepse jeni me fat nga ky këndvështrim. Mos u fshehni dhe tregojini dikujt nëse keni ndjenja.

Virgjëresha

Për horoskopin e javës së ardhshme, këto janë ditët kur duhet të merrni kohën tuaj dhe të mendoni me kujdes se me kë dëshironi të kaloni më shumë kohë. Mundësitë e reja do të shfaqen në shtator, kështu që merreni me qetësi dhe shijoni momentin.

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox ju presin ditë të vështira dhe mund të keni probleme që ju shkaktojnë stres dhe trishtim. Megjithatë, mos u dekurajoni, pasi këto ndjenja do të kalojnë së shpejti.

Akrepi

Në dashuri do të duhet të përballeni me probleme të reja, por mos u dëshpëroni. Ju mund të takoni dikë që ju bën vërtet të ndiheni mirë. Vazhdoni të ndiqni dashurinë.

Shigjetari

Paolo Fox në horoskopin e tij për javën e ardhshme paarshikon se, çiftet duhet t'i kushtojnë vëmendje asaj që Jupiteri ka për të thënë këtë muaj. Nëse jeni ende konfuz, së shpejti do të jeni në gjendje t'i sqaroni gjërat. Mos u shqetësoni nëse doni vetëm pak qetësi, përqendrohuni në këtë dhe lini gjithçka tjetër pas.

Bricjapi

Sipas horoskopit të javës së ardhshme, largohuni nga njerëzit që ju vënë vetëm ankth dhe stres. Mos u ndjeni fajtor për këtë, ju keni nevojë për të. Nëse ju pëlqen të jeni vetëm, këto ditë do të keni mundësi për të reflektuar.

Ujori

Sipas horoskopit të javës të Paolo Fox, duhet të përqendroheni të jetoni momentet ashtu siç e shihni të arsyeshme. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar, kështu që shumë gjëra do të funksionojnë dhe ndryshojnë.

Peshqit

Për horoskopin e javës së ardhshme nga Paolo Fox këto ditë ju ndiheni jashtë loje dhe kjo ju lëndon vërtet. Mos lejoni që këto ide t'ju trishtojnë, ju e dini se ato janë të rreme.

FINANCAT

Dashi

Ju do të merrni para që shkojnë rregullisht në buxhetin tuaj personal ose familjar: paga, pensioni etj. Këtë javë do të keni pritshmëri të rëndësishme për zhvillimin e ngjarjeve të ndryshme.

Demi

Gjatë javës, 8 - 14 gusht, do të përjetoni telashe të bezdisshme lidhur me financat apo personat që keni besuar. Ndoshta do të keni nevojë për udhëtime ose një takim me karakter financiar.

Binjakët

Gjatë javës, 8-14 gusht, do të keni më shumë shpenzime apo angazhime lidhur me çështjet financiare. Do të jetë mirë që t'i planifikoni këto gjëra me kujdes për të shmangur stresin e mundshëm.

Gaforrja

Nëse kjo javë do të jetë një periudhë e suksesshme për ju, kjo do të varet nga planet tuaja paraprake dhe synimet që dëshironi të përmbushni.

Luani

Këtë javë mund të prisni një ofertë që do t'ju sjellë një punë më të paguar, një marrëveshje ose biznes fitimprurës.

Virgjëresha

Gjatë kësaj periudhe do të keni mundësi të arrini stabilitet financiar ose të siguroni të ardhura të mira. Mund të lindin probleme për ata prej jush që do të përfshihen në procese gjyqësore ose ligjore. Problemet e kësaj natyre nuk duhet të përkeqësohen, sepse nuk do të kenë një zhvillim të favorshëm për ju.

Peshorja

Do të ketë raste kur do të dëshironi të izoloheni, të mbylleni në shtëpinë tuaj dhe të mos ndani problemet apo shqetësimet tuaja me të tjerët. Megjithatë, në një moment të tillë do të shfaqet një person që do t'ju japë dorën, do t'ju japë këshillat e duhura ose një lloj tjetër mbështetjeje. Nuk përjashtohet fitimi i papritur ose të ardhura shtesë.

Akrepi

Do ketë një vonesë ose komplikim të përkohshëm në marrjen e parave përmes një dokumenti etj. Meshkujt do të jenë financiarisht të paqëndrueshëm, ndaj përgatituni mirë dhe bëni kujdes nëse dëshironi të mbroheni nga problemet apo humbjet e padëshiruara.

Shigjetari

Kjo javë do të rezultojë në shpenzime më të larta ose të papritura në lidhje me një fëmijë ose një anëtar tjetër të familjes suaj, gjë që do të krijojë tension të padëshiruar në marrëdhënien tuaj.

Bricjapi

Ndryshime të rëndësishme këtë javë mund të ndodhin në lidhje me çështjet tuaja, të cilat do të lidhen me një institucion gjyqësor, ligjor, tatimor ose bankar. Gjatë javës mund të ketë një humbje parash që lidhet me një premtim të rremë, një ofertë. Kujdes se për çfarë jepni para, që të mos krijoni probleme të padëshiruara. Megjithatë, kjo periudhë parashikon edhe sukses financiar, i cili ka të ngjarë të vijë si një lloj befasie ose fitimi i papritur.

Ujori

Gjatë javës, nga 8 deri në 14 gusht, do të jeni të kënaqur me paratë e pritshme ose të papritura. Burimi i tyre mund të jetë dikush nga rrethi juaj i të afërmve, partnerët e biznesit ose diçka që ende nuk shfaqet në jetën tuaj. Do të keni mundësi të rregulloni një dokument financiar në favorin tuaj.

Peshqit

Shpenzimet tuaja këtë javë ndoshta do të jenë më të larta se të ardhurat tuaja, por ka një arsye specifike dhe të rëndësishme për këtë. Gjatë javës do të ketë një vonesë në paratë ku do të mbështeteni dhe kjo mund të jetë një arsye për të kërkuar ndihmë nga një prind, i afërm apo për të marrë një hua./ CNA.al

Lajmet e fundit nga