LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

110 minutes of play for 1 point/ Kallaku misses the penalty, Egnatia and Teuta share the points in Rrogozhina

2023-03-19 15:14:34, Sport CNA

110 minutes of play for 1 point/ Kallaku misses the penalty, Egnatia and Teuta

Egnatia and Teuta shared the points between tensions in the match valid for the 26th week of the Superior Category, in the duel that lasted 110 minutes! 

EGNATIA 1-1 TEUTA

26′ Case/ 38′ Gruda

COMMENT: 

110' The challenge is closed!

106′ 4 extra minutes are granted.

106' Klejdi Daci enters the field, Lorenzo Vila leaves.

105' Kabufi causes a foul against Lorenzo Vila.

100' Lila leaves, there are minutes for Kacbuf.

97' Paulauskas leaves the game, Mecja enters instead

94' Kallaku makes a mistake from the penalty spot.

92' Ildi Gruda falls in the area, there is an 11-meter penalty for Teuta.

90′ Duamena shoots with a powerful left, but again Cirko is the hero.

89′ Malota godet me kokë, Qirko bën një pritje fantastike.

87′ Gjinollari shkakton faull dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

85′ Atanda kroson drejt zonës, Paulauskas godet me kokë, topi shkon ngjitur me shtyllën.

82’ Marku tenton të krosojë drejt zonës, Memolla e largon topin.

74′ Rifillon sfida pas 15 minutave.

72′ Policia ngjitet në stadium për të qetësuar tifozët, gjyqtari i katërt Dorjan Maletaj dëmtohet nga sendet e hedhura në fushë.

67′ Futbollistët bëjnë nxemje në fushë, spikeri i stadiumit iu bën thirrje tifozëve të qetësohen.

60′-67′  Ndalet momentalisht loja, tensionohet sërish situata në tribunë nga tifozët rrogozhinas.

50′ Duamena ka një mundësi të mirë për të kaluar në avantazh ekipin, por gjuajtja e tij “fluturon” mbi traversë.

46’ Starton pjesa e dytë, nuk ka ndryshime në radhët e ekipeve.

45’+4′ Mbyllet pjesa e parë!

45’+3’ Lila shkakton faull, Malota proteston, arbitri i ndëshkon të dy me karton të verdhë.

45’+1′ Xhekson godet drejt portës, por Pano Qirko e mbron portën.

45′ Akordohen 3 minuta shtesë.

39′ Tension në tribunë, tifozët e Egnatias revoltohen pas golit të durrsakëve.

38’ GOOOL TEUTA 1-1! Gruda shmang Malotën dhe më pas godet duke shkundur rrjetën e Pujës. Sulmuesi barazon shifrat.

37’ Memolla ndërhyn ashpër ndaj L. Vilës, ndëshkohet me karton të verdhë.

35’ Kallaku harkon nga goditja e këndit drejt zonës, Jazxhi nuk arrin të shënojë përpara Pujës.

34’ L.Vila gjuan drejt portës, por topi devijohet. Ka goditje këndi në favor të Teutës.

32’ Memolla godet me të majtën potente, por topi fluturon mbi traversë.

26’ GOOOL EGNATIA 1-0! Kundërsulm vrastar i rrogozhinasve, Kasa shkund rrjetën e Qirkos dhe kalon në avantazh ekipin e tij.

23' Paulauskas shoots with a powerful right, but Cirko makes a wonderful save.

17' Gruda hits the ball with his head, but the goalkeeper of Egnatia deflects it, keeping the goal intact.

7′ Lorenzo Vila has a good opportunity to unlock the challenge, but makes a mistake by sending the ball out of the field.

OFFICIAL FORMATIONS: 

Egnatia: Puja; Atanda, Malota, Lila, Memolla, Fangaj, Medeiros, Paulauskas, Jackson, Kasa, Duamena.

Teuta: Search; Jazxhi, Kotobelli, Kuro; Marku, E. Vila, Karabeci, Gjinollari; Kallak; Gruda, L. Vila.

Lajmet e fundit nga