LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kapriçot” e motit/ Rriten sërish temperaturat, shi në jug të vendit

2023-09-26 07:07:00, Sociale CNA
“Kapriçot” e motit/ Rriten sërish temperaturat, shi
Foto ilustruese

Ditën e Martë dhe ditën e Mërkurë moti parashikohe të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Përgjatë relieveve malore në mesditës në jug të vendit vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët. 

Temperaturat minimale do të jenë deri në 11 gradë celsius. Ndërsa ato maksimalet pritet të jenë deri në 33 gradë celsius./ CNA

Lajmet e fundit nga