LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Insults and threats to Olta Gixhar / Luiz's relatives react: Leku does not make you an artist and a person

2023-01-31 17:52:00, Lifestyle CNA
Insults and threats to Olta Gixhar / Luiz's relatives react: Leku does not
Luiz Aylli, singer

On the official Instagram page of the singer Luiz Ejlli, there was a reaction from his relatives after the offensive and threatening language used against him by the actress Olta Gixhari.

In the reaction, it is written that everything can be tolerated within the game, but not by infringing on a person's personal life.

Among other things, it is written that the image of an artist is not lowered or raised by the brands he wears.

"Reaction for all of you who have definitely asked for one and are supporters of Luiz.

Në kuadër të një loje dhe brenda kontekstit të një realityshoë, bazuar në të vërteta dhe jo, bazuar në intriga dhe poshtërime mendoj se:

Njeriu ka mundësinë të zgjedhë. Si dhe në çfarë nivelesh do të luaj! Prandaj gjithçka duhet të jetë e mbyllur dhe të luhet aty për aty, pa përfshirë dhe cënuar jetën e atij që ke përballë dhe jashtë këtij formati.

Imazhi i një artisti duhet ruajtur si i tillë të respektohet edhe kur mungon dëshira. Prandaj ekzistojnë limitet dhe jo vetëm.

Nuk ngrihet ky imazh as ulet nga markat e shtrenjta ose jo. Besoj kuptohet dukshëm për ata që na ndjekin se çfarë janë ose s’janë, fundja populli thotë nuk të bën leku artist, leku nuk të bën njeri, ti lind i tillë”, thuhet në reagim.

Ndërsa sa i përket fyerjeve dhe deklaratave të aktores se kush e mban brenda Luizin, shkruehts e askush përveç vetes dhe popullit që e mbështet.

Further, the relatives hope that all that has happened recently will be judged fairly by both the production side and the singer's supporters.

" The insult is just like that, serious, but more serious when it comes from the beautiful mouth of a woman. Who keeps Louis inside? what's up Who keeps it but himself? Who else? The people.

Then we're not talking about the rest, it's not worth it. That unlike some we think longer and about those who can be hurt. Undoubtedly, it is not tolerated and we believe that it will be judged fairly. Not only from the production but also from those who spend their time following #Luiz", concludes the reaction on social networks./ CNA.al

Insults and threats to Olta Gixhar / Luiz's relatives react: Leku does not

Lajmet e fundit nga