LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The 75-year-old man from Durrës is looking for a partner/ Shows the criteria a woman should have

2023-01-31 13:22:00, Lifestyle CNA
The 75-year-old man from Durrës is looking for a partner/ Shows the
Illustrative photo

Petrit Sulejmani, 75 years old, from Durrës, wants to make a new acquaintance, since his wife passed away 6 years ago.

He presented himself on the show Aldo Morning Show, from his home, telling about his life and family.

The 75-year-old has stated that he has been living alone for a long time and needs to have someone close by to take care of him and stay with him.

Unë jam Petrit Sulejmani, jam 75 vjeç, para 6 viteve më vdiq gruaja dhe jam vetëm për gatime dhe për të gjitha. Kam qenë 40 vjet ekonomist furnizimi, furnitor domethënë. Kam tre vajza dhe i kam të shkëlqyeshme. Edhe ajo e Milanos merr 2 herë në ditë. Mori vesh këtë, mor babi është turp çfarë po bën. More babi i thash nuk po marr një vajzë të re për pisllëqe. Unë marr një të moshës sime për të më bërë një kafe, një shërbim dhe të jemi të sinqertë.

Dal në orën 9, takoj ndonjë shok më thërrasin të pi një kafe, alkoolin nuk e njoh, as cigaren. Në orën 1 ose qameti 2 i drekës kthehem në shtëpi. Kur nuk më thërret njeri për të dalë, bëj kafen. Pasdite nuk dal më, gatuaj, e shoh shtëpinë pis, megjithëse më kanë vënë pastruese, po meraku im, shtëpia duhet pastruar përditë

First of all, the woman should be honest, I don't make tolerances, because the defect in men is tolerance, they don't know how to behave and achieve what they do every day. Coexistence has something good, you will know better that these are part of life. If there is no head, to live, on the neck and behind myself, I do not hold it for a second.

After I was released from the army, then it was customary to have the bride ready. These were in Durrës, the war veteran father-in-law and three other communists, four communists at home. They told the father, don't mess with them because it hurts us, and he said when your children grow up, command them. I had a great relationship with my wife, I retired her at the age of 50, prematurely, we had a great time" , said the 75-year-old.

Lajmet e fundit nga