LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Serbia po kërcënon rajonin”/ Kurti: Nuk do të paguajmë asnjë çmim pë ta

2023-06-02 11:11:00, Kosova & Bota CNA

“Serbia po kërcënon rajonin”/ Kurti: Nuk do të

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur se Kosova është e gatshme të ndihmojë Serbinbë të demokratizohet dhe të europianizohet por nuk paguan asnjë çmim për të.

Kryeministri Kurti shtoi se do ta ndihmojë komunitetin serb të çlirohen nga Serbia dhe të jetojnë të lirë.

Kurti deklaroi se territori i Kosovës ka qenë i shtypur nga serbët por kurrë territori i tyre.

Lajmet e fundit nga