LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e premte, 12 janar 2024/ Shenjat më me fat sipas Paolo Fox

2024-01-12 07:22:00, Horoskopi CNA
Horoskopi, e premte, 12 janar 2024/ Shenjat më me fat sipas Paolo Fox
Paolo Fox

Dashi 

Në këtë ditë nuk do të keni shumë durim: në marrëdhëniet me të tjerët, në marrëdhëniet e dashurisë dhe miqësisë. Sot mund të ndiheni të hutuar. Nëse shihni se dikush është kundër jush ose ka njerëz që testojnë rezistencën tuaj fizike, përpiquni ta largoni problemin që në fillim. Përsa i përket marrëdhënieve, parashikoj që fundi i janarit të jetë një provë për ata që janë në krizë prej disa kohësh. Do të duhet të kuptoni nëse e doni vërtet një person apo jo. Megjithatë, kjo nuk kufizon planet për të ardhmen. Por midis 23 dhe 31 janarit do të dëshironi të kuptoni nëse keni të bëni me një person vërtet të sinqertë apo jo.

Demi

Ditë produktive. Brenda dy muajve do t'ju duhet të bëni një zgjedhje, veçanërisht nëse dikush nuk ju ka dhënë atë që dëshironi ose ka çështje të papërfunduara biznesi. Në fakt, mbaj mend që dhjetori ishte një muaj që tronditi veçanërisht të vetëpunësuarit. Disa situata nuk kanë më vlerë për ju! Si pjesë e punës suaj, mund të filloni një projekt të ri. Kushdo që ka bërë një kërkesë në të kaluarën do të marrë ndihmë. 

Binjakët

Nuk e përjashtoj që një tension i vogël të jetë i pranishëm në jetën tuaj emocionale. Unë rekomandoj kujdes maksimal në marrëdhënie, mund të ndiheni pak të dobët. Herë pas here përjetoni momente tensioni, kjo sepse (siç e kam shpjeguar shumë herë) e doni lirinë dhe kur shihni se dikush po përpiqet t'ju manipulojë, ikni, distancoheni. Në realitet, kundërshtimi i Venusit mund të gjenerojë edhe disa konflikte në çifte. Në fund të muajit do të keni përmirësime në marrëdhiet tuaja.

Gaforrja

2024 është një vit që ju kthen në rrugën e duhur, megjithatë ka ditë si kjo e sotmja në të cilat distancimi nga provokimet do të jetë i rëndësishëm, hëna e kundërt gjeneron disa dyshime. Ky muaj janar përfundon me shumë probleme dashurie dhe në rastin më të mirë me heshtje të tepruar. Ata që janë mbyllur paksa shumë do të mund të flasin, të çlirojnë disa momente pasigurie. Nëse një histori është mbyllur, por në thelb ka ende baza të mira, ajo mund të rikuperohet. Duke qenë se do të ketë disa nisma madhore për t'u zbatuar në kuadër të pranverës, zgjedhje të rëndësishme do të duhet të bëhen në fund të janarit. 

Luani

Pas një krize dashurie dhe një situate të madhe pasigurie që ka ekzistuar në çifte të caktuara që nga fundi i vitit të kaluar, dikush do të jetë në gjendje të rizbulojë ndjenjat. Problemi i vetëm mund të lindë për ata që jetojnë prej disa kohësh, prej shumë vitesh, me një person dhe që nuk e duan më njëri-tjetrin. Mund të them se shumë prej jush do të përjetojnë një periudhë inovative në fushën e punës, e cila për momentin manifestohet vetëm me nevojën për të realizuar projekte. Për realizimin e kësaj të fundit do të duhet të presim deri në fund të majit.

Virgjërsha

Duket se yjet favorizojnë ata që kanë më shumë dëshirë për të qenë pranë njerëzve. Çdo dyshim në dashuri mund të zgjidhet në fund të muajit, por mund të lindin edhe diskutime të parëndësishme; për shembull, pranimi ose jo i një projekti pune ose si të zgjidhet një çështje ekonomike janë çështje që çojnë në një mosmarrëveshje sepse ju mendoni ndryshe nga partneri juaj. Sukses për ju vjen në muaji shkurt.

Peshorja

Kjo periudhë do të jetë me interes të madh dhe e diela do të duhet të planifikohet paraprakisht. Marrëdhëniet pak më të komplikuara do keni me Demin dhe Bricjapin. Nëse ka mosmarrëveshje, nuk bëhet fjalë aq për çështje dashurie, por për çështje që kanë të bëjnë me paratë dhe punën. Në fund të muajit, nga data 23 në 31, peshoret do të ketë një ndryshim. 

Akrepi

Kjo periudhë flet për dashurinë: do të jetë dita më e mirë për t'i bërë përshtypje dikujt. Megjithatë, mund të bëhet edhe më shumë për të vendosur për projekte për ditët në vijim. Kohët e fundit mund të keni pasur probleme. Kjo ndodh sepse ju mbani tensionin dhe nervozizmin brenda jush për një kohë të gjatë, rrezikoni të flisni dhe të turbulloheni në momentin më pak të përshtatshëm. Përballë Jupiterit tregon gjithmonë rrugën e maturisë në financa.

Shigjetari

Këta janë yje premtues: nuk duhet harruar se Venusi është në shenjën tuaj të zodiakut. Nëse nuk do të kishit Saturnin të pranishëm, gjithçka do të ishte më e qartë. Unë do të shpjegoj; Jam i bindur se shumë, edhe pse nuk mund të ankohen për jetën që bëjnë, duan ta ndryshojnë atë dhe të eksplorojnë horizonte të reja. Ata janë të fejuar ose kanë për një kohë të gjatë lidhje me një person mund të nisin një projekt. Duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me Binjakët dhe Virgjëreshën.

Bricjapi

Keni kohë për veten tuaj? Duke qenë se rreziku i vetëm i periudhës, i cili gjithsesi mbetet i favorshëm për shenjën tuaj, është pikërisht ai i të jetuarit paksa shumë për punën, është e qartë se në këtë kuptim varet shumë nga roli juaj. Për fat të mirë në fund të këtij muaji do të kemi një përqendrim shumë të rëndësishëm të planetëve në shenjën tuaj. Ata që kanë përjetuar një krizë sentimentale ose një moment shqetësimi të madh ata, do të rikuperohen! 

Ujori

Je një person që të pëlqen të jesh social, të kesh miqësi, por mbaj mend që qeverisesh edhe nga Saturni, një planet që në astrologji përfaqëson izolimin, ndaj nuk do të të bënte keq të jesh vetëm për pak.E diela do të jetë një ditë më e mirë. Hyrja e Diellit në shenjë nga e shtuna 20 do të sjellë zgjidhje shtesë.

Peshku

Sot, për fat të mirë, jeni të mbështetur nga yje të mirë, por nga sonte dhe nesër mund të lindë një moment tensioni i fortë. Në dashuri ende nuk kemi yje të mëdhenj dhe do të doja që të gjithë ata që kanë përjetuar një krizë ta harrojnë atë. Kjo pasi në fund të janarit do të kemi një qiell të shkëlqyer, nga data 23 një Venus shumë aktiv. Duke qenë se do të ketë diçka për të rishikuar ditën e premte, do të ishte mirë të shmangni konfliktet. Nëse diçka nuk funksionon, duhet të presim deri në fund të muajit. Shumë gjëra do të bëhen të qarta.

 

Lajmet e fundit nga