LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 7 qershor 2023

2023-06-07 07:48:00, Ekonomi CNA
Euro dhe paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 7 qershor
Foto ilustruese

Sot, më 7 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 99.6 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Euro blihet me 106.6 lekë dhe shitet 107.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 123.3 lekë dhe shitet me 125 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.3 lekë, ndërsa në shitje me 110.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74 lekë dhe në shitje me 75.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Euro dhe paundi në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 7 qershor

Lajmet e fundit nga