LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Meta - Kryemadhi involved in 43 affairs"/ Beqiri: Very soon the "real bomb" will explode

2022-09-15 15:13:00, Denoncim CNA

"Meta - Kryemadhi involved in 43 affairs"/ Beqiri: Very soon the

Lawyer Idajet Beqiri sued the Meta-Kryemadhi couple in SPAK.

He stated today that there is clear evidence proving that the Meta-Kryemadhi couple spent €287,000 for surgical intervention.

In an interview on Report TV, Beqiri said that he copied the file, and calls on SPAK to immediately start investigations.

“Nuk ka gjë që fshihet në këtë vend, duken që kanë bërë operacione, si ishin dhe si janë bërë, duhet të thonë burimet e të ardhurave marramendëse që i kanë bërë. Kam parë fatura me 287 mijë euro, është nisur nga banka e Qipros, ka shkuar në spital, kanë emër mbiemër, data 4 qershor të 2018, ka bërë ndërhyrje dhe Meta dhe fëmijët. Kjo shumë a ka të tjera apo është vetëm kjo, është futur Iliri dhe fëmijët apo jo. Ia kemi dhënë të gatshme SPAK.

Janë nënpunës të lartë të shteti dhe duhet t’i deklarojnë pasuritë e tyre, në 2011-2014 Meta nuk ka deklaruar paratë që ka bërë për problemet e oreksit, i ka bërë te mjeku më i mirë. Pastaj ku i gjete këto para, kemi pastrim të parash, me këtë e bëra që SPAK të mos ketë më gojë që të thotë nuk ka sjellin provat, është një dosje e qepur, t’i bëjë veprimet që i kemi thënë me fatura dhe adresa të qarta. I kemi dhënë me foto, fatura dhe pastaj të vazhdojnë me të tjera”, tha Beqiri.

Më tej Beqiri ka pohuar se është në dijeni të 43 aferave korruptive që implikojnë Ilir Metën, 4 prej të cilave kanë shkuar në SPAK.

 "Meta has committed many crimes in the country and the time has come to give an account, serious crimes are no longer covered, there are 43 corruption cases involving him and Monika Kryemadhi, so far they have gone to SPAK 4, along with my case. We will have more, you will have again, you will see another real bomb", said Beqiri. /CNA.al

21:46 DENOUNCEMENT

Video -

Ditën e djeshme nisi viti i ri shkollor. Sot emisioni ...

Lajmet e fundit nga